Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Belgų Karaliui Philippe nacionalinės dienos proga

2019-07-21

Jūsų Didenybe,

Savo ir Lietuvos Respublikos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus ir Belgijos Karalystės žmones nacionalinės dienos proga. Linkiu Jums ir Jūsų šeimai sėkmės, o Karalystei ir jos žmonėms – taikos, santarvės ir klestėjimo.

Lietuva labai vertina ir glaudų dvišalį bendradarbiavimą su Belgija, ir mūsų bendrą darbą Europos Sąjungoje bei NATO. Daugelį ateities galimybių ir iššūkių suprantame vienodai. Nuoširdžiai remiame ir kartu kuriame savo bendrus namus – klestinčią ir saugią Europą.

Esame dėkingi Belgijai už ilgametį jos karių dalyvavimą NATO misijose Lietuvoje ir nuosekliai plėtojamą bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. Vertiname Belgijos žmonių solidarumą didinant mūsų žemyno rytinių sienų saugumą ir reaguojant į mūsų regionui kylančias grėsmes.

Lietuvos ir Belgijos bendras darbas stiprinant dvišalę prekybą ir investicijas, bendradarbiavimą tyrimų ir inovacijų, gyvybės mokslų, energetikos ir kitose srityse liudija mūsų tautų tarpusavio supratimą. Glaudūs akademiniai, kultūriniai, o ypač jaunimo, mainai ne tik padeda mūsų žmonėms geriau pažinti vieniems kitus, bet ir kuria bendrą europietišką tapatybę, bendrą Europos istoriją, stiprina Europos vienybę bei pamatines vertybes.

Noriu patikkinti Jus, Jūsų Didenybe, kad eidamas Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas dėsiu visas pastangas tolesniam draugystės tarp Lietuvos Respublikos ir Belgijos Karalystės ir mūsų žmonių stiprinimui.

Naudodamasis proga, noriu pakviesti Jus ir Karalienę Matildą atvykti į Lietuvą valstybinio vizito. Esate nuoširdžiai laukiami.

Jūsų Didenybe, dar kartą sveikinu nacionalinės šventės proga ir linkiu džiaugsmingos šventės Jums, Jūsų šeimai ir visiems Belgijos žmonėms.

Prašau priimti mano nuoširdžiausią pagarbą ir linkėjimus.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2019.07.22 08:34

Atgal