Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Šv. Florijono dienai skirtame renginyje

2022-05-04

Brangūs ugniagesiai, mieli šventės dalyviai,

man didelė garbė Jus visus pasveikinti Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dienos proga.

Šiais metais ją minime, visai netoli nuo mūsų, Ukrainoje, liepsnojant naikinančiai karo ugniai. Karinės agresijos gaisras, įžiebtas Rusijos valdančiojo režimo, pasiglemžia vis daugiau niekuo dėtų žmonių gyvybių, naikina jų sveikatą ir turtą.

Ką tik tylos minute pagerbėme ukrainiečių didvyrius, kurie žuvo, vykdydami savo pareigą. Niekas nežino, kiek jų žus ar bus sužeisti ateityje.

Tačiau Ukraina stipri. Tikiu, kad Ukraina atlaikys šį išmėginimą, ir patirtos nelaimės ją dar labiau sustiprins.

Žinios apie karą Ukrainoje sustiprins ir mus Lietuvoje. Jau stiprina. Mes pajutome, kad prireikus galime ateiti į pagalbą.

Tačiau norėdami kuo daugiau padėti kitiems, pirmiausia patys turime būti stiprūs. Privalome tinkamai pasirūpinti savo saugumu.

Kaip Ukrainoje, taip ir Lietuvoje ugniagesiai turi vykdyti kilnią savo misiją tiek taikos, tiek, prireikus, ir karo metu. Kad ir kokie pavojai grėstų žmonėms, jie turi žinoti, kad visada galės pasikliauti ugniagesių pagalba.

Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad mūsų pareigūnai nuolat rūpinasi gyventojų saugumu ir gelbsti gyvybes. Vien šiais metais jiems nuo žūties gaisruose ir kitose nelaimėse pavyko išgelbėti daugiau nei 130 žmonių.

Dalies nelaimių, deja, nepavyksta išvengti, ir tai rodo, kad Lietuvos priešgaisrinės saugos sistema turi būti tobulinama. Mes turime užtikrinti, kad kiekvienas pagalbos besišaukiantis gyventojas gautų ją laiku ir geriausios kokybės. Būtina stiprinti ugniagesių-gelbėtojų techninį aprūpinimą, daugiau remtis savanoryste. Turime pasiekti, kad pareigūnai, skubantys gelbėti kitų gyvybių, patys galėtų jaustis saugūs.

Ne mažiau svarbu, kad civilinės ir priešgaisrinės saugos klausimai būtų geriau suprantami kiekvienam šalies gyventojui. Kiekvienas turėtume kuo mažiau be reikalo rizikuoti bei aktyviai siekti žinių ir įgūdžių, leisiančių mums išvengti skaudžių nelaimių.

Ir nors rizika visada yra ugniagesio gelbėtojo darbo dalis, aš noriu palinkėti, kad šios rizikos Jums, brangieji, visada tektų kiek galima mažiau.

Tegul Jus visuose pavojuose sergsti šv. Florijonas. Būkite stiprūs ir ryžtingi, kai ateina metas gelbėti kitus. Būkite tie, kuriais mes galime pasikliauti.

Linkiu daug laimės, sveikatos ir džiaugsmo Jums ir Jūsų šeimoms!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2022.05.04 14:32

Atgal