Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

2021-07-02

Gerbiami Lietuvos kariai,

Mieli šventės dalyviai,

susitinkame gražia tradicija tapusioje pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje. Kasmet rengiama viešai, ji mums liudija apie išlaikomą stiprų ryšį tarp visuomenės ir Lietuvos kariuomenės bei jos karininkijos.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventai išeina į atvirą miesto aikštę, kad ne tik savo artimųjų ir draugų, bet ir visų piliečių akivaizdoje prisiektų ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei ir ją negailėdami jėgų bei gyvybės ginti.

Tai yra puikus pavyzdys visiems mums šiuo sudėtingu ir įtemptu metu, kai su nerimu stebime vis sunkiau prognozuojamą politinę padėtį Rytuose ir konkrečius kaimyninių valstybių veiksmus, nesuderinamus su tarptautine teise ar paprasčiausiu žmogiškumu.

Šiandien prisiekę vaikinai ir merginos, pašaukus pareigai, vieni pirmųjų stotų į kovą už Lietuvos laisvę ir saugumą. Tam jie ruošėsi, tam kaupė žinias ir gebėjimus, kuriais netrukus galės praturtinti Lietuvos kariuomenę.

Savo laisvu apsisprendimu jaunieji Lietuvos karininkai atspindi nesutraukomus visuomenės ir valstybės saitus, perduodamus iš kartos į kartą. Iš praeities semdamiesi stiprybės, jie stovi Tėvynės sargyboje, kaip prieš juos stovėjo daugelis pirmtakų kartų.

Mums tai yra puiki proga įvertinti, koks svarbus pilietiškumo ir patriotizmo ugdymas ir koks reikšmingas iššūkis stiprinti piliečių norą ginti savo šalį. Norėdami jaustis saugesni ir išvengti karo, turime būti viskam pasirengę.

Visų mūsų, Lietuvos žmonių, pareiga yra sutelktai dirbti, kad mūsų šalis būtų stipri, teisinga ir atspari. Turime mažinti visuomenėje tvyrančias įtampas, siekti taikaus sugyvenimo ir stiprinti pasitikėjimą vieni kitais.

Štai kodėl ypač džiugu, kad Lietuvos kariuomenė metai iš metų išlieka viena iš labiausiai gerbiamų ir aukščiausiai vertinamų valstybės institucijų. Nepaprastai svarbu, jog tą galėtume pasakyti ir ateityje.

Todėl šiandien prisiekusiems karininkams linkiu savo tarnybos laiką skirti Lietuvos gynybai, tai daryti profesionaliai ir su didžiausiu atkaklumu.

Prisiėmę šią ypatingą atsakomybę, Jūs renkatės prasmingą gyvenimą. Renkatės nuolat sunkiai dirbti, tobulėti ir mokytis iš geriausiųjų.

Linkiu Jums visada tvirtai remtis į gimtąją žemę ir jos žmones. Tegul meilė Lietuvos dega Jūsų širdyse, tegul įkvepia Jus dideliems darbams ir niekada neapleidžia.

Šiandien iš arti mačiau Jūsų akis, paženklintas ne tik jaudulio, bet ir suvokimo, kokia svarbi yra ši akimirka. Noriu Jus užtikrinti, kad šis momentas yra nepaprastai svarbus ir man asmeniškai, ir gausiai susirinkusiai Jūsų artimųjų, ir piliečių, draugijai – bendruomenei, kuri Jus taip audringai ir karštai palaikė, ir, žinoma, visai Lietuvai.

Ačiū Jums. Sėkmingos tarnybos!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2021.07.30 09:40

Atgal