Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga teikiant Valstybės apdovanojimus

2020-02-16

Gerbiami iškilmių dalyviai, mieli svečiai,

simboliška ir prasminga, kad valstybiniai apdovanojimai teikiami Vasario 16-ąją – dieną, kai visa Lietuva švenčia valstybės gimimą, atkūrimą.

Verta prisiminti, kad Nepriklausomybės Akto signatarai, kurių vardus šiandien dar ne kartą minėsime, mums davė gerokai daugiau nei vien parašus ant svarbiausio laisvės dokumento. Daugelį metų jie kūrė modernios valstybės pamatus, plėtodami visuomeninę ir kultūrinę veiklą, šviesdami žmones, kurdami verslus, megzdami ryšius su užsienio valstybėmis bei jų gyventojais.

Signatarų pavyzdys mums primena, kiek daug per trumpą žmogišką gyvenimą gali nuveikti iškilios asmenybės, pasiremdamos talentu, darbštumu ir kilniomis idėjomis, ir kaip toli jas gali nuvesti sveikas užsispyrimas bei ryžtas. Nepriklausoma Lietuva kilo iš kasdienės tokių iniciatyvių ir aktyvių žmonių veiklos, kuri iš pažiūros neįmanomus dalykus pavertė galimais, įmanomais.

Šiandien mes žinome, kad yra daug būdų dirbti Tėvynės naudai, ir nė vienas iš jų nėra vienintelis įmanomas.

Todėl nuoširdžiai džiaugiuosi šiandien čia matydamas gausų būrį Lietuvai nusipelniusių, šviesių žmonių. Kiekvienas, kuriam šiandien įteikiamas apdovanojimas, nuveikė kur kas daugiau, nei įpareigoja profesinė ar pilietinė pareiga.

Todėl dėkoju tiems, kurie rūpinasi Lietuvos saugumu, garsina šalies vardą toli už jos ribų, buria išeivių lietuvių bendruomenes, kuria Lietuvos mokslą, puoselėja istorinę atmintį, lietuviškąją kultūrą, atveria mūsų tautai plačius tarptautinės kultūros horizontus ir tolius.

Dėkoju tiems, kurie į dienos šviesą iškėlė tūkstantis aštuoni šimtai šešiasdešimt trečiųjų metų sukilimo didvyrių palaikus ir taip grąžino mums svarbią turtingos istorijos dalį.

Dėkoju ir mūsų svečiams iš užsienio, kurie nuoširdžiai domisi Lietuva, linki jai klestėjimo bei taikos ir nepaliauja tiesti draugiškas tautas siejančius tiltus.

Nuoširdžios padėkos žodį siunčiu ir visiems tiems, kurie negailėdami laiko ir jėgų dirba, siekdami mūsų šalies ir jos žmonių gerovės. Jūs esate pagrindiniai Lietuvos pamatų kūrėjai, kuriais visi pagrįstai galime didžiuotis. Leiskite mums sekti Jūsų pavyzdžiu!

Sveikinu visus su laisvės švente!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2020.02.16 11:33

Atgal