Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba karinių laipsnių suteikimo ceremonijoje

2019-11-18

Gerbiami ceremonijos dalyviai,

šiandien nusipelniusiems Lietuvos kariuomenės karininkams suteikiami aukščiausi kariniai laipsniai. Tai yra ypatinga akimirka, apibendrinanti kiekvieno iš jų karinę tarnybą.

Kiekvienas generolas yra pavyzdys jauniems karininkams, kurie prisiekia ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai ir negailint savo gyvybės ginti Lietuvos valstybę.

Kiekvienas generolas yra pavyzdys eiliniams kariams, kurių gyvybės gali priklausyti nuo teisingų, tikslių ir savalaikių kariuomenės vadovybės sprendimų.

Kiekvienas generolas yra pavyzdys mums visiems, Lietuvos Respublikos piliečiams, siekiantiems deramai atlikti savo pareigas ir tarnauti savo Tėvynei.

Anksčiau šiais metais pradėjęs vadovauti mūsų šalies kariuomenei, Valdemaras Rupšys šiandien pasiekė aukščiausią karinės karjeros pakopą – jam suteikiamas generolo leitenanto laipsnis.

Tai yra ypatinga garbė, kurios nusipelno tik geriausi iš geriausių Lietuvos valstybės gynėjų. Kartu tai yra ir didžiulė atsakomybė pateisinti parodytą pasitikėjimą, stiprinti Lietuvos kariuomenę, rūpintis Lietuvos žmonių saugumu.

Neseniai pradėjęs eiti Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pareigas, Gintautas Zenkevičius prisiėmė atsakomybę padėti kariuomenės vadui vykdyti strateginio kariuomenės planavimo ir vadovavimo funkcijas. Šiandien jam suteikiamas generolo majoro laipsnis.

Gerbiami generolai,

neabejoju, kad Jūs puikiai susitvarkysite su ateityje laukiančiais iššūkiais. Ir toliau būkite pavyzdžiu mums visiems.

Linkiu Jums tvirtybės, ryžto ir didžiausios sėkmės!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2019.11.18 12:01

Atgal