Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų renginyje

2019-12-27

Gerbiamieji svečiai,

šiandien susirinkome pagerbti ir pasveikinti ypatingus globalios Lietuvos žmones. Jie palaiko ryšius tarp mūsų šalies ir viso pasaulio, skatina apsikeitimą žiniomis ir idėjomis, garsina Lietuvos vardą užsienyje. Jų dėka šiandien galime kalbėti apie ryškią Lietuvą kompaktiškame pasaulyje. Jie primena mums, kad šiuolaikiniame pasaulyje, klestint naujoms technologijoms ir inovacijoms, galimybės idėjų raiškai yra milžiniškos – tereikia jomis sumaniai pasinaudoti.

Jau mažiausiai šimtą metų mes esame galinga daugybę įvairiaspalvių diasporų turinti valstybė, kurios tvirtybė glūdi visų pirma Lietuvos žmonėse, jų protuose ir širdyse. Ir nesvarbu, kur mes gyvename, – tol, kol tikime laisva, klestinčia ir solidaria Lietuvos valstybe, kol vadovaujamės prieš 70 metų sukurtos Lietuvių chartijos idealais, mes ne tik išliksime, bet ir visi kartu augsime ir stiprėsime.

Džiaugiuosi, kad „Globalios Lietuvos lyderių“ tinklo kūrėjai tiki tokia ateitimi ir jos siekia. Telkia tarptautinę patirtį įgijusius Lietuvos talentus ir skatina juos darbuotis Tėvynės naudai, tokiu būdu jie atneša neįkainojamą dovaną mūsų valstybei. Nepaprastai svarbu, kad pasaulio lietuviai išlaikytų juos su gimtine jungiančius saitus, kad jie jaustųsi čia reikalingi ir laukiami. Šie saitai suteikia vilčių, kad vieną dieną jie grįš į Lietuvą ir praturtins ją savo patirtimi, įgūdžiais bei žiniomis.

Būtent „sugrįžimas“ yra viena iš centrinių temų, įprasminančių šį apdovanojimų vakarą. Daugelį unikalių asmeninių istorijų, subūrusių mus čia, vienija žmonių apsisprendimas po užsienyje praleistų metų savo karjerą pratęsti Lietuvoje ir kitais būdais prisidėti prie bendrojo šalies gėrio kūrimo.

Mes kartais gal pernelyg daug dėmesio skiriame apsisprendimui išvykti į svečias šalis ir ten ieškoti žinių, darbo, pinigų, meilės, pripažinimo. Ne mažiau svarbu deramai paminėti tas sėkmės istorijas, kurios buvo sukurtos tik priėmus sąmoningą sprendimą sugrįžti į gimtąjį kraštą – juk čia niekada nebūsi svetimas, čia visada gali remtis gimtąja kalba, čia nevaržo būtinybė taikytis prie svečios, kitokios kultūrinės aplinkos.

Būtent tai mes šiandien ir švenčiame – sėkmingus sugrįžimus ir kitus įsimintinus ir pripažintus pasaulio lietuvių pasiekimus. Ar tai būtų pagalba į Lietuvą pritraukiant užsienio investicijas, ar pastangos grąžinti į mūsų šalį šviesiausius protus, ar naujų idėjų, verslumo dvasios skleidimas Lietuvos miestuose ir regionuose, ar Lietuvos vardo garsinimas tarptautinėms auditorijoms – visi šie veiksmai svariai prisideda prie mūsų šalies ir jos gyventojų gerovės kūrimo.

Todėl ir toliau ieškosime būdų, kaip spręsti pilietybės išsaugojimo klausimą, kaip skatinti didesnį užsienio lietuvių pilietinį aktyvumą ir užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą, peržengiantį valstybių sienas.

Bendromis ir sutelktomis jėgomis galime padaryti labai daug, sumažėjusiame pasaulyje kurdami didelę Lietuvą! Todėl linkiu, kad visi Lietuvos sūnūs ir dukterys nepamirštų savo šaknų, išlaikytų entuziazmą ir jo vedini žvalgytųsi į naujus horizontus. Tegul kiekvienas pagal galimybes prisideda prie Lietuvos klestėjimo!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2019.12.30 14:10

Atgal