Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tostas iškilmingoje vakarienėje Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidento F. W. Steinmeierio garbei

2017-08-24

Gerbiamasis Prezidente,

Ponia Büdenbender,

Gerbiamieji ponai ir ponios, 

Džiaugiuosi galėdama Vokietijos Prezidentą sutikti būtent šiais metais, kurie yra simboliniai, įtvirtinant ypatingą mūsų tautų partnerystę.

Vokietija niekada nepripažino Lietuvos okupacijos, rėmė nepriklausomybės atkūrimą, grįžimą į Europos valstybių šeimą.

Todėl svarbu, kad Lietuvos nepriklausomybę patvirtinantis 1918 m. vasario 16 d. Aktas buvo išsaugotas Vokietijoje ir, likus metams iki valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo, atrastas Jūsų šalies archyve.

Tai nuostabi dovana modernios valstybės šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Ir šiandien Vokietija prisideda prie laisvės ir nepriklausomybės stiprinimo. Lietuvos žmonės vertina Vokietijos prisiimtą atsakomybę vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje. Vokietijos karių vykdomos pareigos turi ne tik simbolinę reikšmę – tai reali atgrasymo priemonė, kai regione toliau demonstruojama agresija.

Tvirtą pagrindą tam sudaro mūsų glaudus politinis dialogas. Esame artimi sąjungininkai NATO ir partneriai Europos Sąjungoje, kartu ginantys bendras vertybes ir atsakingą požiūrį. Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių. Augant dvišalei prekybai ir investicijoms, ekonominius ryšius prasmingai papildo asmeniniai žmonių ryšiai, akademinis ir mokslinis bendradarbiavimas. Su džiaugsmu priimame į Lietuvą vis dažniau atvykstančius vokiečių turistus. 

Gerbiamasis Prezidente,

Ponia Büdenbender,

Ponios ir ponai,

Lietuva ir Vokietija dar niekada nebuvo tokios artimos sąjungininkės, kokios yra šiandien. Auga nauja europiečių ‒ lietuvių ir vokiečių ‒ karta, kuri kartu prisidės prie laisvos ir klestinčios mūsų žemyno ateities.

Kviečiu pakelti taures už mūsų šalių draugystę, mūsų žmones ir mūsų bendrą ateitį Europoje.

Zum Wohl!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2017.08.24 20:41

Atgal