Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tostas iškilmingoje vakarienėje valstybinio vizito Lenkijoje metu

2019-02-21

 Ekscelencjo, Panie Prezydencie,

Dziękuję serdecznie za ciepłe przyjęcie w Polsce.

Lietuva ir Lenkija – daugiau nei kaimynės. Mus sieja ne tik geografija, bet ir didelė istorija, kultūrinis paveldas bei šių dienų iššūkiai.

Praėjusiais metais vieni kitus sveikinome valstybių atkūrimo šimtmečių proga, o šiandien mintimis grįžtame į dar gilesnę mūsų tautas suartinusią istoriją.

Simboliška, kad šiemet minint Liublino unijos keturių šimtų penkiasdešimties metų jubiliejų čia, Varšuvoje, susitarėme stiprinti partnerystę gynybos ir saugumo srityje. Mūsų paskelbta deklaracija – tarsi istorinis tiltas, kurio pradžioje matome uniją, išsaugojusią dvi suverenias valstybes ir padėjusią atremti grėsmę iš Rytų. 

Niekam neturi kilti abejonių – lygiai taip pat ir dabar esame pasirengę vieningai pasipriešinti iškylantiems iššūkiams, apginti nepriklausomybės idealus, kuriuos mūsų protėviai pranašiškai įrašė į pirmąją rašytinę Konstituciją Europoje.

Liublino unijos sukaktis – puiki proga dar kartą prisiminti vienybės ir susitelkimo svarbą šiandieniniame pasaulyje.

Netrukus, kiek daugiau nei už mėnesio, minėsime penkiolika Lietuvos ir dvidešimt Lenkijos narystės NATO metų. Mūsų narystei Europos Sąjungoje gegužę taip pat sukaks penkiolika metų.

Kurdami bendrą ateitį Europos ir transatlantinėje bendrijoje, šiandien drauge prisidedame prie viso žemyno saugumo ir klestėjimo.

Intensyviais ekonominiais, verslo ir prekybiniais ryšiais, strateginiais energetikos ir transporto projektais didiname mūsų šalių bei regiono saugumą ir gerovę.  

Pone Prezidente,

mūsų tautos puikiai žino, ką reiškia ginti taip sunkiai iškovotą laisvę. Tai – nepaliaujamas ir nuolatinis procesas, kuris mus vienija.

Keliu taurę už nenutrūkstamą Lietuvos ir Lenkijos draugystę vardan laisvės ir klestėjimo! Už amžiną partnerystę, kaip istoriniai mūsų valstybių antspaudai ant Liublino unijos.

Į sveikatą!

Na zdrowie!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2019.02.22 09:48

Atgal