Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo kalba Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume

2015-12-02

Jūsų Ekscelencija Prezidente, gerbiami forumo dalyviai,

Lietuva ir Ukraina – istoriškai artimos šalys. Mūsų žmones vienija draugystės ir laisvės dvasia. Per pastaruosius metus ji dar labiau sustiprėjo. Matome glaudžius mūsų piliečių ryšius, visapusišką bendradarbiavimą ir geranorišką paramą.

Vertiname Ukrainą kaip svarbią Lietuvos politinę ir ekonominę partnerę. Norime matyti Jūsų šalį sėkminga globalios rinkos dalyve – Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainai būtina integruotis į pasaulio ir Europos ekonominę erdvę ir orientuoti prekybos kryptis Vakarų link.

Kad pasiektų šį tikslą, Ukraina privalo pasirinkti ambicingų reformų kelią, vedantį link atviros ir skaidrios valstybės sukūrimo. Tvirtas europinių vertybių ir naujų etikos standartų laikymasis turi tapti Ukrainos verslo sėkmės receptu.

Siekdama padėti, jau pernai balandį Europos Sąjunga pradėjo taikyti vienašališkas prekybos lengvatas. Nuo sausio 1 d. įsigalios Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutarties prekybos dalis.

Kryptingas sutarties įgyvendinimas sudarys prielaidas modernizuoti Ukrainos ekonomiką. Turėsite galimybę perimti pačią geriausią patirtį ir priartinti Ukrainos teisės aktus prie Europos Sąjungos normų ir standartų.

Tai neabejotinai padidins pasitikėjimą Ukraina ir padės pritraukti užsienio investicijas, atvers naujų rinkų.

Esame pasiryžę visokeriopai padėti Ukrainai.

Lietuva jau dabar padeda stiprinti Ukrainos administracinius gebėjimus teisėkūros, žemės ūkio, infrastruktūros, veterinarijos standartų taikymo ir kitose šalies pertvarkai svarbiose srityse. Žinau, kad Lietuvos valstybinės institucijos drauge su Lietuvos verslu yra pasiūlę Ukrainos partneriams konkrečių projektų eksporto skatinimo srityje.

Linkiu turiningų diskusijų ir rezultatyvių kontaktų. Tikiu, kad Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumas prisidės ne tik prie ekonominių ryšių tarp mūsų šalių plėtros, bet ir prie spartesnės Ukrainos europinės integracijos.

Sėkmės ir gero darbo!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.12.02 15:01

Atgal