Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo kalba Europos jaunimo parlamento konferencijoje

2013-09-19

Gerbiami būsimieji Europos lyderiai,

Europos jaunimo parlamento diskusijos ir veiksmai labai svarbūs. Europos politinį gyvenimą jau greitai formuos nauja politinių lyderių karta. Šiandien mes matome mažą rinkėjų aktyvumą rinkimuose į Europos Parlamentą, sumažėjusį pasitikėjimą politinėmis partijomis ir bendru europiniu keliu. Visa tai lemia ir daugybę socialinių, ekonominių ir kultūrinių problemų visoje Europoje.

Europos Sąjungai reikia jaunų, demokratiškai nusiteikusių ir naujoviškai mąstančių politikų. Nuo pat Europos Bendrijų susikūrimo europinę integraciją rėmė stiprūs ir ryžtingi lyderiai. Jų tvirtas tikėjimas ir ryžtas nešė taiką, stabilumą ir klestėjimą Europos valstybėms ir jų piliečiams - seniems ir jauniems.

Ne tiek ir daug jaunų, kūrybingų ir pažangių žmonių nori dalyvauti politikoje. Politikas - rizikinga profesija. Tačiau būti politiku yra įspūdingas ir vertingos patirties suteikiantis užsiėmimas, leidžiantis keisti žmonių ir šalių gyvenimus. Politikui suteikiama galimybė priimti sprendimus ir daryti įtaką tūkstančių ir net milijonų žmonių gerovei.

Kiekvienoje sferoje reikalingi žmonės, kurie yra atsidavę tam, ką daro. Tą patį galima pasakyti ir apie politiką. Kad būtum geras politikas, turi rūpintis visuomenės problemomis, imtis vadovaujančio vaidmens, būti doras ir visiškai skaidrus, mokytis visą gyvenimą, turėti tvirtą valią ir pasiryžimą.

Jūs - jaunieji europiečiai - turite tiek daug priemonių įtakai daryti. Galite laisvai keliauti. Internetas Jums suteikia neribotų galimybių. Bet kai ko geram politikui ypač reikia - tai tikėjimo, kad įmanoma pakeisti pasaulį ir padaryti jį geresnį.

Tikiu, kad šiandien tarp Jūsų yra daug žmonių, turinčių didžiulį potencialą dalyvauti politikoje. Nepraraskite jo - daug mokykitės, sunkiai dirbkite ir tapkite naujaisiais robertais šumanais, margaret tečer ir vaclavais havelais.

Linkiu Jums produktyvių dienų čia, Lietuvoje, diskutuojant aktualius šiandienos klausimus Europos gyvenime. Laukiu    Jūsų įžvalgų ir pasiūlymų.

Europos ateitis - Jūsų rankose.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 15:49

Atgal