Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas olimpiečiams valstybinių apdovanojimų įteikimo ceremonijoje

2012-08-16

Mieli olimpiečiai,

Aukso, sidabro ir bronzos raides Jūs įrašėte į Lietuvos istoriją. Lietuvos vardas skambėjo viso pasaulio lūpose. Lietuvos vėliava kilo visų tautų akyse. Lietuvos himnas skambėjo visam pasauliui.

Penki olimpiniai žiedai - penki medaliai, ir, svarbiausia, - visų spalvų. Tai - didis pasiekimas mūsų mažai šaliai. Jūsų dėka ši olimpiada - sėkmingiausia per visą nepriklausomos Lietuvos sporto istoriją.

Olimpinėmis dienomis visa Tauta viltingai žvelgė į Jus. Ir Jūs su kaupu pateisinote lūkesčius. Kovėtės netausodami savęs. Kovėtės iki galo, net ir tie, kurie nelaimėjote medalių.

Tai - brangiausia. Tas pasiaukojimas ir daugelį metų treniruotėse lietas prakaitas buvo vainikuotas sėkme.

Kelias į šią sėkmę - tai ir trenerių, gydytojų, šeimos narių ir visų sporto specialistų pagalba. Ji tapo atrama tuomet, kai sunkumai atrodė nepakeliami, o sąlygos treniruotėms - beviltiškos. Ačiū jiems visiems. Palaikiusiems ir padėjusiems atsispirti pagundoms ir vilionėms.

Esate tikri Lietuvos patriotai. Esate tie, kuriems Tėvynės garbė - tai ir asmeninė laimė. Londone skambant Lietuvos himnui ir kylant trispalvei, drauge su Jumis džiaugėsi visa Lietuva. Tai buvo pasididžiavimo savo šalimi akimirkos, dėl kurių verta gyventi ir aukotis.

Jūs tapote brangūs ir artimi mums visiems. Visiems, kurie myli savo Tėvynę ir tiki ja, kur begyventų.

Jaunoji, jau nepriklausomos Lietuvos išauginta sportininkų karta, garbingai tęsia šlovingą Lietuvos sportinių pergalių tradiciją.

Jumis didžiuojasi visa Lietuva.

Linkiu Jums visos Lietuvos vardu laimės, sportinės sėkmės ir gyvenimo bei šeimos šilumos.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:41

Atgal