Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui Vytautui Landsbergiui 80 metų jubiliejaus proga

2012-10-18

Gerbiamas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininke Vytautai Landsbergi,

leiskite į Jus kreiptis būtent taip ne tik dėl to, kad ėjote garbingas pareigas Aukščiausiojoje Taryboje. Daug svarbiau, kad buvote Pirmas ir ėjote priekyje, kai Tautai reikėjo drąsos ir susitelkimo: Sąjūdyje, nepriklausomybės priešaušriuose ir žengiant pirmuosius itin svarbius savarankiškos valstybės žingsnius.

Kas galėtų nesutikti, kad dėl visko „kaltas" Landsbergis: dėl to, kad nepabūgo okupanto; dėl to, kad kvietė Tautą; dėl to, kad buvo įžvalgus ir principingas; dėl to, kad sugebėjo būti keliais žingsniais priekyje; dėl to, kad tiesė tiltus su demokratiniu pasauliu ir gynė laisvės idealus.

Gražaus jubiliejaus proga dėkoju Jums už svorį, suteikiamą politikai, už intelektualinį turinį visuomeniniam gyvenimui, už kūrybą, turtinančią Lietuvą. Linkiu, kad ir toliau išliktumėte asmenybe, šalia kurios būti nėra lengva, tačiau garbė ir dovana visiems, kuriems nuoširdžiai rūpi Mūsų visų Lietuva.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:36

Atgal