Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas atsinaujinusio archyvų komplekso ir Lietuvos valstybės archyvo atidarymo proga

2017-06-09

Gerbiamieji Lietuvos valstybės archyvo darbuotojai, renginio svečiai,

šiandien esate Vilniui ir visai Lietuvai reikšmingo ir ilgai laukto įvykio liudininkai – sveikinu Jus atvėrus atsinaujinusio ir modernaus archyvo duris!

Ypač svarbu, kad archyvai tampa dar draugiškesni ir atviresni visuomenei – atsinaujinusiose ir išsiplėtusiose patalpose skaitytojų ir istorijos tyrinėtojų lauks modernios skaityklos, viešosios erdvės, konferencijų salė. Juk archyvuose slepiamos paslaptys aktualios ne tik istorikams – čia kiekvienas žmogus gali rasti savo šeimos pėdsakų, susipažinti su miestų istorija, tyrinėti protėvių palikimą.

Valstybės pareiga – saugoti ir išsaugoti savo istoriją. Tikiu, kad ir po šimto metų čia rasime mūsų tautinę ir pilietinę savimonę stiprinančių dokumentų.

Šiemet Tarptautinę archyvų dieną kartu minime su šūkiu „Archyvai, pilietiškumas ir tarpkultūriškumas“. Tai proga prisiminti, kad archyvų lobynai nėra tik vienos tautos, vienos kultūros saugoma vertybė. Tai – pasauliui svarbus paveldas, kuris gali ir turi būti aktualus, prieinamas ir naudojamas.

Linkiu, kad ši svarbi diena, žyminti rekonstrukcijos pabaigą ir naujų darbų pradžią, įkvėptų Jus nuolat augti, paskatintų plėsti įvairiapusę partnerystę ir prasmingus ateities projektus.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2017.06.07 12:01

Atgal