Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje

2012-02-16

Brangūs Lietuvos žmonės, 

Šiandien stebėdami mūsų kylančią trispalvę reiškiame dėkingumą tiems, kurie šaltą vasario šešioliktąją pavertė vilties pradžia. Dvidešimt signatarų, už kurių stovėjo dar daugiau drąsių tėvynės patriotų, paskelbė atkuriantys Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Jie įkvėpė vėlesnes kartas branginti laisvę ir už ją kovoti.

Mes turim nepriklausomybės aktą, kaip tų dienų įrodymą. Kaip mažos tautos laimėjimų pradžią. Tačiau kartu mes turim daug daugiau. Todėl žvelgdami praeitin, pasimokykime.

Pasimokykime principingumo. 1918 metais Lietuva gimė iš bekompromisio valios akto. Mūsų valstybės kūrėjai pasirinko tik visišką nepriklausomybę.

Pasirinko nedaryti jokių išimčių sprendžiant valstybei gyvybiškai svarbius klausimus. Būtent taip turime elgtis ir mes. Jokių kompromisų korupcijai, klanų savivalei, nepagarbai žmogui, įstatymui ar valstybei.

Pasimokykime atsakomybės. Visa tuometinė Lietuvos šviesuomenė susivienijo bendro tikslo vardan. Tų, kurie anuomet nerado noro, laiko ar galimybių prisidėti prie Lietuvos reikalo, vardus užpustė istorijos dulkės.

Tad būkime ir mes atsakingi už savo šalies valdymą ir ateitį. Dalyvaukime valstybės reikaluose, neleiskime abejingumui tvarkytis mūsų šalyje. Prisiminkime ir lygiai prieš metus išėjusio mūsų poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius „tėvynę reikia visą laiką. Lipdyt ir kurti. Kurti ir lipdyt".

Pasimokykime vienybės. Daugelis signatarų, kaip ir dauguma tuometinių lietuvių inteligentų, mokslus baigė ne Lietuvoje. Dalis jų dirbo svetur. Tačiau tai nesutrukdė jiems kartu dirbti savo tėvynės labui. Šiandien Lietuva yra ten, kur yra bent vienas Lietuvis. Užtikrinkime, kad ir dabar atstumai ar skirtumai netrukdytų visiems stengtis dėl savo šalies. Dirbkime kartu.

Brangūs Lietuvos žmonės,

turime turtingą ir didžią istoriją, į kurią kiekvienas galime atsiremti, ieškodami sprendimų ateičiai. Te mūsų valstybės kūrėjų patriotizmo ir pilietiškumo dvasia įkvepia mus branginti Lietuvą savo darbuose. 

Su švente mus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:50

Atgal