Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba, pasakyta Mokslo ir žinių, laisvės dienos – Rugsėjo 1-osios - proga Šiaulių miesto Mokslo metų atidarymo šventėje

2010-09-01

Sveikinu visus su mokslo, žinių ir laisvės diena.

Mokslo ir žinių diena - tai šventė, atverianti tobulėjimo erdves. Kartu - tai ir įsipareigojimas sau, savo siekiams ir valstybei. Tik išsilavinęs ir kūrybingas žmogus gali būti laisvas. Ne veltui šios sąvokos - greta.

Moderni valstybė - neįmanoma be modernios mokyklos. Kurkime ją - atvirą naujovėms, skatinančią kūrybiškumą.

Mokslas - tai ir atradimų džiaugsmas, ir sunkus kasdienis darbas. Bet už jį dosniai atlyginama išmintim - didžiausia ir nesunaikinama vertybe.

Džiaugiuosi, kad Lietuvoje turime tiek daug patyrusių, gerai išmanančių savo darbą mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, gabaus ir talentingo jaunimo. Jie - viltingos ir nuolat tobulėjančios mokyklos pamatas. Ir džiugu, kad jie - ne tik sostinėje.

Būtina paremti ir skatinti kūrybinės minties plėtrą ir jos stiprėjimą visuose regionuose, taip pat ir čia, Šiauliuose. Tik išnaudojusi visą savo kūrybinį potencialą, Lietuvos mokykla visiškai atsiskleis, kurdama Lietuvos ateitį.

Pažangi, pilietiška ir ori valstybė - visų mūsų tikslas ir uždavinys. Tėvynę turėsime tokią, kokios esame verti, kokią sukursime patys.

Su Rugsėjo 1-ąja, mielieji! Sėkmingų naujų mokslo metų!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 11:10

Atgal