Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba pagerbiant Europos vicečempione tapusią Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę

2013-09-24

Gerbiamieji krepšininkai,

sveikinu Jus įrašius dar vieną pergalę į mūsų šalies krepšinio istoriją. Esate mūsų čempionai! Jūsų kova aikštelėje suvienijo visus ir sustiprino pasididžiavimą, kad esame lietuviai.

Tris savaites mes vėl gyvenome krepšiniu. Vėl išdidžiai puošėmės geltonomis, žaliomis, raudonomis spalvomis. Ir Jūs padovanojote Lietuvai Europos sidabrą.

Visas pasaulis vėl išgirdo skanduojamą mūsų šalies vardą. Visi krepšinio gerbėjai vėl išvydo vieningą Lietuvos milžinų žingsnį ant pakylos.

Noriu nuoširdžiai padėkoti Jums, kad pasiaukojamai kovėtės už Lietuvą, nepaisėte jokių sunkumų. Parodėte užgrūdintą nugalėtojų charakterį. Jūsų dėka jau aštuntą dešimtmetį nenutrūksta pergalinga Lietuvos serija Europos ir pasaulio krepšinyje.

Krepšinio laimėjimai leidžia mums tikėti, kad galime būti geriausi ir kitose srityse. Esu tikra, kad atkaklus Jūsų žygis įkvėps mus visus kelti sau didelius tikslus, įveikti visus sunkumus ir nugalėti, kaip nugalėjote Jūs. Kaip nugali Lietuva!

Gerbiamieji,

Jūsų žaidimą Lietuvoje ir visame pasaulyje stebėjo tūkstančiai lietuvių. Jus palaikė tūkstančiai širdžių. Dėkoju visiems, buvusiems su Lietuvos vyrų rinktine Slovėnijoje, Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Nuo komandinių rinktinės derinių iki žiūrovų armijos būgnų, nuo minių miestų aikštėse iki tų, kurie jaudinasi prie televizorių - esame vieninga galybė!

Šie apdovanojimai, kuriuos netrukus įteiksiu, yra skirti Jums visos Lietuvos ir jos žmonių vardu. Jūs esate mūsų visų didvyriai, mūsų čempionai! Sveikinu mus visus su pergale!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 15:44

Atgal