Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga Briuselyje rengiamo koncerto metu

2013-09-12

Gerbiamieji,

šį pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaujanti Lietuva yra atsakinga už mus visus jungiančios Bendrijos atvirumą, patikimumą, politinį ir ekonominį stabilumą.

Visi kartu kurdami stiprią Europos šeimą, trokštame, kad ji būtų darni ir kūrybinga. Kad skirtingi balsai neužgožtų, o palaikytų, padrąsintų vienas kitą. Būtent kultūra labai dažnai tampa mus jungiančiu tiltu, ant kurio stovėdami matome, kokie skirtingi ir kokie panašūs mes esame.

Lietuvos pirmininkavimo metu pristatome iškiliausius savo šalies menininkus, tapusius bendros europietiškos kultūros dalimi. Todėl sveikindama „Klara" muzikos festivalio dalyvius ir klausytojus, džiaugiuosi, kad šiandien yra puiki proga Jums visiems daugiau sužinoti ir apie Lietuvą, ir apie jos kultūrą - išgirsti, kaip ji skamba Bendrijos orkestre.

Šiandien Jūs girdėsite visame pasaulyje žinomą operos primadoną Violetą Urmanavičiūtę-Urmaną ir Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, diriguojamą Modesto Pitrėno. Koncerto programoje tarp iškiliausių pasaulio kompozitorių - ir vienas didžiausių visų laikų Lietuvos menininkų Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Pažinti šio dailininko ir kompozitoriaus kūrybą, taip pat šiuolaikinį mūsų šalies meną Lietuvos pirmininkavimo metu turėsite ne vieną progą. O šiandien linkiu įdomaus ir jaukaus koncerto, suteiksiančio mums visiems bendrystės jausmą.

Tegul mus lydi prasmingos akimirkos, netikėti atradimai ir ypatingas skambesys!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 15:50

Atgal