Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimo ceremonijoje

2012-02-16

Gerbiami Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai, svečiai,

su nacionaline švente Jus! Su Vasario šešioliktąja!

Tai mūsų laisvės ir istorinės atskaitos data. Todėl simboliška, kad šiandien pagerbiame ir sveikiname Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Jūs ryškiausi nūdienos kūrėjai, atskleidžiantys mūsų tautos kūrybines galias. Šios galios kūrė mums šimtmečių istoriją, valstybę ir tapatybę. Net sunkiais valstybingumo netekties laikais kultūra mokė laisvės. Tauta gimdė iškilius kūrėjus. Jų padedama kėlėsi ir ėjo. Tikėjo ir išsaugojo savo gyvastį.

Visi iškilūs tautos žmonės ir dabar su mumis. Įsiklausykime, kaip skamba, kaip atliepia mumyse - Mažvydas, Donelaitis, Daukantas, Baranauskas ir Kudirka. Čiurlionis ir Maironis, kurių metines minime, kurių dvasia ir raiška gyva Jūsų kūryboje. Pildydami tautos kultūrinį lobyną, Jūs, gerbiami laureatai, stojatės vienon greton su jais.

Vasario šešioliktoji - tai praeities ir dabarties jungties diena. Šią dieną anapilin išėjo ir du mūsų tautos patriarchai - Jonas Basanavičius ir Justinas Marcinkevičius. Kūrėjai, su tokia didžia meile lipdę Lietuvą. Kūrėjai, ir šiandien patvirtinantys tą jungtį. Ugdantys mus būti Lietuvos patriotais, mokantys mylėti savo šalį ir didžiuotis ja. Daug ką gyvenime galima išmatuoti, pasverti. Tačiau neišmatuojama laisvė ir kūryba, sutelkianti tautą, atskleidžianti jos kūrybinį potencialą. Kurdami mes įprasminame savo buvimą, savo gyvenimą, savo valstybę. Kūryba sustiprina mūsų tikėjimą ir viltį.

Todėl dėkoju Jums už itin reikšmingą indėlį, puoselėjant Lietuvos kultūrą.

Linkiu stiprybės ir sveikatos. Neišsenkančios kūrybinės energijos ir kūrinių, vertų Lietuvos ir pasaulio dėmesio.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:50

Atgal