Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba įteikiant Valstybės apdovanojimus Valstybės dienos proga

2012-07-06

Gerbiami iškilmių dalyviai ir svečiai,

šiandien, valstybės įkūrimo dieną, susirinkome pagerbti iškilių mūsų šalies ir užsienio piliečių, kurie savais darbais svariai prisidėjo, stiprinant ir įtvirtinant Lietuvą pasaulyje.

Valstybės kūrimas - tai nesibaigiantis kūrybinis kelias. Jame - tautos istorija nuo Mindaugo laikų. Kova, laimėjimai ir netektys, per šimtmečius įgyta tautos patirtis ir išmintis. Ji - didžiausia mūsų mokytoja ir dabar, kai šiuo keliu einame mes. Tame kelyje augame ir tvirtėjame. Dabar jau mes pašaukti stiprinti vienybę ir savais darbais kurti šiuolaikišką valstybę - mūsų savasties ir tapatybės tvirtovę. Ši misija - mūsų gyvenimo matas. Būkime šios misijos verti. Būkime verti tų, kurie už Lietuvą paaukojo brangiausia, ką žmogus turi - gyvybę.

Liepos šeštąją, tokią reikšmingą tautai dieną, pagerbiame iškiliausius valstybės kūrėjus. Tuos, kurie savais darbais ir kūriniais aukština ir taurina žmogų, pakylėja ir įkvepia kitus. Tuos, kurie moko gerbti savo valstybę, ja didžiuotis.

Negailėdami pastangų ir talento, Jūs stiprinate mūsų šalies valstybingumą, jos tarptautinį autoritetą. Jūsų darbai atskleidžia mūsų tautos kūrybingumą ir reprezentuoja Lietuvą kaip atvirą, modernią ir tolerantišką valstybę.

Brangieji, nuoširdžiai sveikinu Jus su Valstybės diena ir iš visos širdies dėkoju už Jūsų indėlį, stiprinant tautos kūrybines ir moralines galias bei garsinant Lietuvą pasaulyje. Linkiu stiprybės ir naujų iškilių darbų.

Tegul ši šventė ir toliau mus sutelkia. Sustiprina vienybę ir įkvepia kilniems darbams bei siekiams, kuriant ateities Lietuvą.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:44

Atgal