Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

2017-07-28

Gerbiami kariai, mieli šventės svečiai, 

Tegul priesaikos žodžiai lieka širdyje visam gyvenimui. Kaip atskaitos taškas, nuo kurio prasideda tarnybos Tėvynei metas. 

Naujųjų Lietuvos karininkų jau laukia kariniai daliniai – netrukus įsitikinsite savo profesinio pasirinkimo reikšmingumu. Su atsinaujinusia, didelio pastiprinimo iš NATO sąjungininkų sulaukusia kariuomene saugosite tai, kas žmonėms brangiausia – nepriklausomybę ir taikų gyvenimą. 

Geopolitiniai iššūkiai mūsų regione tapo akivaizdūs, ir demokratinis pasaulis tai suprato. Esame atsakingi, kad mūsų bendra atgrasymo politika užtikrintų kuo didesnį saugumą. 

Taigi ateinate pačiu laiku – ir svarbiu, ir įdomiu. Būsite tarp tų, kurie didins valstybės gynybinę pažangą. Šiam dideliam darbui tikrai prireiks naujausių, iš akademijos atsineštų žinių ir gebėjimų. Taip pat ir jaunystės užsidegimo būti priekyje. 

Mieli kariai, 

Jūs tęsiate visų Lietuvos gynėjų žygį. 

Visų, kurie sunkiausiais Lietuvai metais aukojosi dėl Tėvynės išlikimo. Kuriems visada užteko drąsos priimti iššūkį ir atsakomybę. 

Tai ir jų nuopelnas, kad šiandien turime savo nepriklausomą valstybę ir minime jos atkūrimo šimtmetį. Mes turime ką saugoti ir ginti. 

Jūs pradedate garbingą ir prasmingą gyvenimo kelią, kuriame būsite vadai. Lyderiai, privalantys savo kariams būti ryžto, tvirtumo ir ištikimybės pareigai pavyzdžiu. 

Didžiuokitės savo tarnyba, būkite stiprūs. Visiems – didžiausios sėkmės!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2017.07.28 12:29

Atgal