Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos ir Vokietijos pirmosios ponios vaizdo skambučiu aptarė tolesnį bendradarbiavimą

2020-07-02

Ketvirtadienį Diana Nausėdienė vaizdo skambučiu kalbėjosi su pirmąja Vokietijos ponia Elke Büdenbender.

Pirmosios ponios aptarė COVID-19 pandemijos patirtis ir pasekmes bei iššūkius, su kuriais susidūrė visas pasaulis.

D. Nausėdienė išsakė nuoširdžią padėką Vokietijai už solidarumą, pandemijos pradžioje padedant iš užsienio parvykti Lietuvos piliečiams, ir pasveikino Vokietiją pradėjus pirmininkavimą ES Tarybai.

Abi ponios džiaugėsi galimybe ne tik tęsti glaudų asmeninį ryšį, bet ir proga aptarti svarbius klausimus – padėtį abiejose šalyse po karantino.

E.Büdenbender susidomėjo D. Nausėdienės iniciatyvomis ir veiklomis per karantiną: LRT pamokėlėmis mažiesiems, potencialių kraujo donorų banko iniciatyva, vaikų fizinio aktyvumo skatinimu bendradarbiaujant su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.

„Skaitmenizacija ir jos pritaikymas švietimo ir kitose srityse yra puikus ir sektinas pavyzdys“, – gyrė Lietuvą E. Büdenbender.

Pirmosios ponios aptarė galimas bendradarbiavimo kryptis, ypač profesinio mokymo srityje, kurioje Vokietija lyderiauja, taip pat D. Nausėdienės inicijuotą daugiašalę tarptautinę konferenciją, turėjusią įvykti Vilniuje birželio 3 dieną. Joje buvo ketinama aktualizuoti klimato kaitos, socialinę, švietimo problematiką, dalytis gerąja šalių patirtimi.

Abi ponios išsakė tvirtą pasiryžimą tęsti ir glaudžiau plėtoti visas bendradarbiavimo iniciatyvas atsižvelgdamos į situaciją pasaulyje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.07.02 19:21

Atgal