Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios rodė dėmesį moksleiviams iš Ukrainos

2019-11-27

Diana Nausėdienė ir Olena Zelenska lankėsi Vilniaus lietuvių namuose. Čia mokosi vaikai iš 39 pasaulio šalių, daugiausia jų – iš Ukrainos. Nemažai – iš karo nuniokotų vietovių.

Pirmosios ponios bendravo su mokytojais ir moksleiviais.

„Mano tėtis Ukrainos didvyris, jis žuvo kare“, – skambėjo iš dažno vaiko lūpų. D. Nausėdienė pakvietė visus susirinkusiuosius pagerbti žuvusiųjų kare atminimą tylos minute.

Vaikai, kalbėdami su pirmosiomis poniomis, džiaugėsi gerais mokytojais ir aplinka, pasakojo apie savo kasdienybę ir ateities planus.

„Malonu matyti, kad pasitinkate mus pasipuošę tautiniais drabužiais. Gerai jauskitės Lietuvoje ir puoselėkite savo tapatybę“, – linkėjo D. Nausėdienė.

O. Zelenska domėjosi, kuo skiriasi mokymasis Lietuvoje ir Ukrainoje, ir išsakė lūkestį, kad nesvarbu, kur jaunuoliai pasirinks mokytis ir gyventi, bet Ukrainoje visada jausis kaip namie.

Ukrainos pirmoji ponia domėjosi gerąja patirtimi Lietuvos švietimo srityje, todėl iš Lietuvių namų D. Nausėdienė ir O. Zelenska išvyko į Jėzuitų gimnaziją, kur susipažino, kaip yra pertvarkyta mitybos sistema ir kaip ji praktiškai veikia mokymo įstaigose.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.27 16:38

Atgal