Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos ir Pietų Korėjos ryšiai stiprėja

2019-06-03

Pirmadienis, birželio 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Korėjos Respublikos Nacionalinės asamblėjos pirmininku Moon Hee-sang.        

Susitikime aptartos dvišalių ryšių stiprinimo galimybės, ekonominis bendradarbiavimas, Europos Sąjungos ir Korėjos Respublikos santykiai, geopolitinė situacija ir globalaus saugumo užtikrinimas. 

Šalies vadovė pabrėžė, jog Korėjos Respublika atliko išskirtinį vaidmenį Lietuvai užsitikrinant energetinį savarankiškumą. Korėjos laivų statytojų Klaipėdos SGD terminalui pastatytas laivas-saugykla „Independence“ yra ne tik mūsų šalies, bet ir viso regiono energetinio saugumo garantas, užtikrinęs saugų ir alternatyvų dujų tiekimą, sąžiningą konkurenciją ir mažesnes kainas vartotojams.

Prezidentė taip pat akcentavo, kad Korėjos Respublika yra ketvirta pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė Azijoje, šiemet Lietuvos universitetuose studijavo 100 Pietų Korėjos studentų, pernai mūsų šalyje lankėsi 9 tūkstančiai šios šalies turistų. Tai rodo didėjantį abiejų valstybių verslo ir žmonių interesą plėsti ekonominius, kultūrinius, studijų mainų ryšius, skatina politinį dialogą. 

Lietuva palaiko papildomą trijų Baltijos valstybių ir Korėjos Respublikos (3+1) konsultacijų formatą ir bendro ekonominio komiteto steigimą. Lietuva taip pat siekia finalizuoti dvišalius susitarimus dėl bendradarbiavimo kultūros, meno, švietimo, mokslo, jaunimo reikalų ir sporto srityse bei dėl darbo ir atostogų programos jaunimui.

Pasak Prezidentės, naują impulsą dvišaliam bendradarbiavimui suteiktų Pietų Korėjos investicijos į aukštųjų technologijų ir gamybos sektorius. Inovacijos, ICT, „Fintech“, biotechnologijos ir elektronika yra būtent tos sritys, kurios atveria itin plačių galimybių abiejų šalių verslui. O dvišalę prekybą sustiprintų mūsų šalies lazerių, IT bei maisto produktų eksportas. Į Pietų Korėją lietuvių gamintojai jau eksportuoja medienos, tabako, celiuliozės ir pieno produktus, laukiama sertifikatų vištienos produkcijai.

Susitikime taip pat kalbėta apie 2010 m. pasirašytos ES ir Korėjos Respublikos laisvosios prekybos sutarties teikiamą potencialą, kurį būtina efektyviai išnaudoti dvišalių ryšių plėtrai. ES yra pirma pagal dydį investuotoja ir trečia didžiausia Pietų Korėjos prekybos partnerė.

Susitikime taip pat daug dėmesio skirta saugumo padėčiai Korėjos pusiasalyje ir globalioje erdvėje. Prezidentės teigimu, taika, branduolinis nusiginklavimas ir stabilumas Korėjos pusiasalyje yra bendras tarptautinės bendruomenės interesas, todėl Lietuva palaiko pastangas tam užtikrinti.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.06.03 13:29

Atgal