Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos ir Estijos Prezidentų susitikime – dėmesys energetikai ir ES ekonomikai

2011-11-16

Trečiadienos, lapkričio 15 d. (Vilnius). Šiandien 11 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priims su darbo vizitu į Lietuvą atvykusį Estijos Prezidentą Toomą Hendriką Ilvesą.

Tai pirmas Prezidento T.H. Ilveso vizitas Lietuvoje po perrinkimo antrai kadencijai. 

„Estija - viena artimiausių Lietuvos partnerių nuo pat Nepriklausomybės atgavimo. Mus vienija bendri interesai regione, Europoje ir NATO. Pradėtų darbų tęstinumas, regionui svarbių energetikos projektų įgyvendinimas, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo gilinimas - svarbūs uždaviniai, kurie sustiprins dvišalius santykius ir teiks realią naudą abiems valstybių žmonėms", - teigia Prezidentė.

Susitikime Lietuvos ir Estijos vadovai aptars dvišalius santykius, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, energetinio saugumo klausimus. Bus kalbama ir apie ekonominę padėtį Europoje, bendrų veiksmų derinimą derybose dėl ES finansinės perspektyvos 2014-2020 m. ir bendradarbiavimą NATO.

Susitikimo programa su pastabomis žiniasklaidos atstovams:


11:00 Pasitikimo ceremonija (Vaizdo operatoriams ir fotografams, norintiems nušviesti Lietuvos ir Estijos Prezidentų pasisveikinimą, vidiniame Prezidentūros kieme bus numatyta speciali darbui skirta vieta - Grupė 1).

11:03 Oficiali nuotrauka Baltojoje salėje (Galimybė filmuoti ir fotografuoti iš spaudai numatytų vietų - Grupė 2. Atkreipiame dėmesį, kad dėl laiko stokos nebus galimybės dirbti abiejose grupėse, todėl maloniai prašome pasirinkti, kurioje grupėje ketinate dirbti).

11:05 Lietuvos ir Estijos vadovų susitikimas Mėlynojoje salėje (Galimybė filmuoti ir fotografuoti susitikimo pradžią. Žiniasklaidos atstovai, norintys nušviesti valstybių vadovų susitikimą, iš Baltosios salės bus palydėti į Mėlynąją salę - Grupė 2).

11:45 Bendra Lietuvos ir Estijos Prezidentų spaudos konferencija (Spaudos konferencijų salė).
 

12:00 Darbo pietūs Lietuvos Respublikos Prezidentės kvietimu (Žiniasklaidos atstovams nebus suteikta galimybė nušviesti darbo pietų).

Vizito dieną vaizdo operatorius ir fotografus prašome atvykti į Prezidentūrą iki 10:00 valandos ir pradėti patikros procedūrą Rūmų apsaugos poste.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.11.16 08:35

Atgal