Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos balsas – girdimas visoje Europoje

2019-05-01

Trečiadienis, gegužės 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė S. Daukanto aikštėje dalyvavo oficialiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 15 metų jubiliejaus minėjime ir šventėje šalies žmonėms.

Ceremonijoje buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos ir ES vėliavos, skambėjo Lietuvos ir ES himnai. Sveikindama Lietuvos žmones, šalies vadovė pabrėžė, kad prieš 15 metų mes sugebėjome grįžti į Europos šeimą ir tapti matomi, girdimi bei pripažinti.

Prezidentės teigimu, Europa mums davė labai daug – pasitikėjimo, pagarbos, gebėjimo augti ir vystytis, rūpintis savo žmonėmis. O tai, kaip šiuo potencialu pasinaudojame, priklauso tik nuo mūsų pačių. Niekas kitas negali mums diktuoti, kaip turime gyventi, tik padėti. 

Pasak valstybės vadovės, mes turime daug teisių – keliauti, mokytis kur tiktai norime, būti bet kuriuoje europinėje valstybėje. Būdami tokioje organizacijoje, gerai suprantame: kuo ji stipresnė, tuo stipresni esame ir mes. ES mums taip pat sudaro galimybę išvengti vidaus populizmo, ir tai yra saugumo garantas – tiek socialinis, tiek ir gynybinis.  

Prezidentė visiems Lietuvos žmonėms palinkėjo visada išlikti tikrais europiečiais. Todėl, einant į rinkimus – ir į Europos Parlamento, ir į kitus, rimtai pagalvoti, kad viskas yra mūsų rankose – ateitis priklauso nuo to, ką išrinksime. 

Šventėje prie Prezidentūros vyko išskirtinis koncertas. Jį su savo daina „Run With the Lions“ pradėjo Lietuvos atstovas šių metų „Eurovizijoje“ Jurijus Veklenko. Čia įvyko ir oficialios jo palydėtuvės į gegužės 14 d. Izraelyje prasidėsiantį geriausios Europos dainos konkursą. Prezidentė J. Veklenko įteikė valstybės Trispalvę ir palinkėjo, kad ji atneštų sėkmę. Vilniečiams ir sostinės svečiams taip pat koncertavo grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.01 13:11

Atgal