Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas su pirmąja ponia

2020-09-23

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priims oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančią Prancūzijos pirmąją porą – Prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Brigitte Macron.

Prancūzijos pirmoji pora į Lietuvą atvyks pirmadienį, rugsėjo 28 d., 18 val., ir pirmiausia susitiks su Lietuvos vadovu bei pirmąja ponia Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose. Čia numatyta oficiali pasitikimo ceremonija vidiniame Prezidentūros kieme ir pasirašymas Garbės svečių knygoje.

Po Prezidentų uždaro dvišalio susitikimo gynybos ir saugumo, užsienio politikos klausimai, dvišalė ir daugiašalė darbotvarkė bus aptariama išplėstiniu formatu kartu su šalių delegacijų nariais. Planuojama aptarti ES, NATO, ES kaimynystės politikos klausimus, situaciją Baltarusijoje ir šalių santykius su Rusija, taip pat bus paliesti kovos su klimato kaita ir skaitmeninės ekonomikos klausimai, Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo eiga, ekonominis ir kultūrinis Lietuvos bei Prancūzijos bendradarbiavimas.

Vėliau, 20 val., numatoma Prezidentų spaudos konferencija. 21 val. Lietuvos Prezidento kvietimu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose besisvečiuojančiai Prancūzijos pirmajai porai organizuojama iškilminga vakarienė. Joje pakviesti dalyvauti ir iškilūs visuomenės veikėjai, prancūzų bendruomenės Lietuvoje atstovai.

Antradienį, rugsėjo 29 d., 15.30 val., Lietuvos Prezidentas su Prancūzijos vadovu aplankys NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius Prancūzijos karius Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. Prancūzijos lyderis taip pat planuoja lankytis iškilmingoje ceremonijoje Antakalnio kapinėse, susipažinti su Lietuvos akademikų ir intelektualų bendruomene. Lietuvos ir Prancūzijos pirmosios ponios planuoja apsilankyti MO muziejuje.

Šio vizito proga rengiamas Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas, skirtas aptarti bendradarbiavimo galimybėms informacinių, finansinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, tvarumo, inovacijų, infrastruktūros kūrimo ir kibernetinio saugumo srityse. Forume diskutuos Lietuvos ir Prancūzijos verslo lyderiai ir verslo organizacijų atstovai.

Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas su sutuoktine Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

Informacija žiniasklaidai

 

Rugsėjo 28 d.

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti Prezidentų susitikime, kviečiami atvykti į Prezidento rūmus iki 17.50 val. Vizito metu galios nuolatinės akreditacijos. Dėl vienkartinės akreditacijos prašome kreiptis el. paštu komunikacija@prezidentas.lt.

18.25 val. Oficialus pasitikimas Prezidento rūmų vidiniame kieme.

* Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti.

18.35 val. Oficiali nuotrauka ir pasirašymas Garbės svečių knygoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje.

* Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti.

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga iš apsikeitimo dovanomis ceremonijos, uždaro dvišalio susitikimo bei delegacijų diskusijos bus pasiekiamos įprastais Prezidentūros kanalais.

20 val. Prezidentų spaudos konferencija Prezidento rūmų Baltojoje salėje.

* Bus galimybė filmuoti, fotografuoti ir užduoti klausimus. Konferencija vyks originalo kalbomis su sinchroniniu vertimu.

21 val. Šventinė vakarienė Valdovų rūmuose Lietuvos Prezidento ir pirmosios poros kvietimu.

* Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti svečių atvykimą.

 

Rugsėjo 29 d.

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti Prezidentų susitikime Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kviečiami atvykti iki 14.30 val.

Į renginį bus įleidžiami tik laiku užsiregistravę ir Krašto apsaugos ministerijos akredituoti žiniasklaidos atstovai. Kviečiame registruotis iki pirmadienio, rugsėjo 28 d., 12 val. el. paštu aleksandr.seliuk@mil.lt.

Laisvai samdomi žurnalistai ir asmenys, viešąją informaciją rengiantys be sutarties su žiniasklaidos priemone, taip pat užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai, privalo turėti Krašto apsaugos ministerijos išduotą akreditaciją. Dėl jos kreipkitės į Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentą el. paštu vis@kam.lt.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.23 16:46

Atgal