Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvai prisiekė jaunieji kadetai

2017-04-23

Sekmadienis, balandžio 23 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kauno Vienybės aikštėje, prie Karo muziejaus, priėmė Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokinių priesaikas ir juos pasveikino. Šiemet kadetų priesaiką davė 96 jaunuoliai.

„Priesaika tarnauti valstybei – didelė galimybė ir garbė. Ištikimybės žodžiai Lietuvai visuomet turi išlikti širdyje. Tėvynei reikia patriotiškų, sąžiningų ir atsidavusių žmonių. Nes nuo kiekvieno mūsų atsakomybės ir garbingos tarnystės priklauso Lietuvos stiprybė, saugumas ir klestėjimas“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, pasiryžimas tapti jaunuoju kadetu yra įkvepiantis jauno Lietuvos piliečio pasirinkimas. Prezidentė palinkėjo jaunuoliams siekti žinių, būti drąsiems ir visada siekti savo tikslo.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus yra vienintelė tokio pobūdžio mokslo įstaiga Baltijos šalyse. Jaunieji kadetai mokomi teisinių žinių, įgyja viešojo saugumo ir krašto gynybos pradmenis, taip pat yra supažindinami su karine technika, ginkluote. Per atostogas kadetai atlieka praktiką policijos, pasieniečių, ugniagesių mokyklose, daugelis po licėjaus motyvuotai pasirenka karininko ar viešojo saugumo pareigūno karjerą.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje mokosi 420 mokinių, licėjaus steigėjai yra Vidaus reikalų ministerija ir Kauno miesto savivaldybė. Mokyklos užuomazgos siekia 1994 metus, tuomet įkurtas jaunojo kario būrelis dabar išaugo iki licėjaus. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.04.23 15:46

Atgal