Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuva ir Ukraina stiprina verslo ryšius

2011-11-22

Antradienis, lapkričio 22 d. (Kijevas). Su darbo vizitu Ukrainoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos ir Ukrainos verslo forumo dalyvius.

Lietuvos vadovės teigimu, šis forumas, taip pat jau keletą metų vykstantys šalių verslo, prekybos ir pramonės rūmų susitikimai, liudija norą intensyviau plėtoti abiejų valstybių bendradarbiavimą verslo srityje ir vystyti bendrus projektus. Forume dalyvauja per šimtą Ukrainos ir Lietuvos verslininkų, daug smulkaus verslo atstovų.

Kalbėdama forume šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų taryba jau tapo gera tradicija, padedančia vystytis dvišaliams santykiams ir duodančia realius bendradarbiavimo rezultatus. Pasak Prezidentės, politinių santykių raida ne visada sutampa su ekonomine, tačiau verslo bendradarbiavimas yra dvišalių santykių pagrindas ir bus palaikomas aukščiausiu lygiu.

„Džiugu matyti, kad mūsų šalių verslininkai atranda galimybių Lietuvoje ir Ukrainoje plėsti savo verslą, taip skatindami eksportą ir tiesiogines investicijas. Sparti abiejų šalių verslo plėtra yra visų mūsų interesas", - sakė šalies vadovė.

Šiemet prekybos apimtys su Ukraina gali pasiekti 1 milijardą dolerių.

Bendrų Lietuvos ir Ukrainos pastangų ir galimybių pavyzdys, pasak Prezidentės, - transporto projektas „Vikingas", kuris abi valstybes sujungia tiesioginiu - geležinkelio vėžės ryšiu.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva visada rėmė bendrą Ukrainos ir Europos Sąjungos ateitį. Bendri Ukrainos ir ES verslo, infrastruktūros gerinimo, žmonių ryšių skatinimo projektai, pasak Prezidentės, prisideda prie būtinų Ukrainai reformų, skatina europinę verslo kultūrą Ukrainoje, paremtą ne tik techniniais standartais, bet ir vertybėmis.

Valstybės Prezidentė šiandien taip pat susitiks su Ukrainos Ministru Pirmininku Mikola Azarovu, su kuriuo aptars naujas ekonominio bendradarbiavimo formas bei apsilankys lietuviškų prekių mugėje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.11.22 15:54

Atgal