Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvą ir Rumuniją vienija bendri tikslai ES ir NATO

2012-09-12

Trečiadienis, rugsėjo 12 d. (Bukareštas). Į Rumuniją oficialaus atsakomojo vizito išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Rumunijos Parlamento Pirmininku Crina Antonescu ir Ministru Pirmininku Victor Ponta, su kuriais aptarė dvišalius santykius, derybas dėl naujos ES finansinės perspektyvos, Europos ekonominę padėtį, energetinio saugumo klausimus ir bendradarbiavimą NATO.

„Rumunija yra svarbi Lietuvos partnerė ES ir NATO. Mus sieja bendri tikslai derybose dėl naujosios ES finansinės perspektyvos. Susiduriame su tokiais pat energetikos iššūkiais. Veikdami kartu, bendradarbiaudami ir koordinuodami savo pozicijas geriau apginsime mūsų šalių interesus", - sakė Prezidentė.

Derybose dėl ES finansinės perspektyvos Lietuva ir Rumunija kartu sieks, kad tiesioginės žemės ūkio išmokos naujųjų ir senųjų šalių ūkininkams būtų skirstomos teisingai ir nebūtų taikomi diskriminaciniai struktūrinės paramos apribojimai.

Susitikimuose su Rumunijos Vyriausybės ir Senato vadovais taip pat pabrėžta finansinės drausmės, atsakingos fiskalinės politikos ir politinio stabilumo svarba įveikiant sunkmetį ir užtikrinant darnia valstybės raidą.

Pasak šalies vadovės, energetinis saugumas yra abiejų šalių iššūkis. Nuo monopolinio dujų tiekėjo priklausomos Lietuva ir Rumunija siekia, kad būtų panaikinta ES regionų energetinė izoliacija, užtikrintas alternatyvus energijos tiekimas ir sukurta vieninga ES energetikos rinka. Susitikimuose aptartos apsirūpinimo pigesnėmis dujomis galimybės, tokios kaip SGD terminalų statybos, per Rumuniją eisiančio pietinio Europos dujų koridoriaus ir Pietų Kaukazą su ES sujungsiančio „Nabuko"dujotiekio perspektyvos. Taip pat aptarti Lietuvos ir Rumunijos atominės energetikos projektai.

Lietuvos vadovės teigimu, tai, kad atominę energetiką plėtoja net ir ribotas finansines galimybes turinčios šalys rodo, kad ši energijos forma ir ateityje išliks viena pigiausių.

Lietuvos vadovė taip pat padėkojo Rumunijai už politinę paramą pratęsiant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir pakvietė Rumunijos ekspertą prisijungti prie Lietuvoje įsikūrusio NATO energetinio saugumo centro veiklos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.09.12 17:19

Atgal