Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuva derybose sieks konkurencingumą užtikrinančio ES daugiamečio biudžeto ir Europos gaivinimo instrumento

2020-07-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Finansų, Aplinkos, Žemės ūkio, Ekonomikos ir inovacijų, Užsienio reikalų, Energetikos ministerijų vadovais.

Susitikime aptartas naujausias Daugiametės finansinės programos ir Europos gaivinimo fondo pasiūlymas, kurio svarstymas numatomas liepos 17 d. Europos Vadovų Taryboje, Briuselyje.

Prezidentas, vertindamas pasiūlymą, pažymėjo, kad nors jis yra pagerintas, palyginti su ankstesniu vasario mėnesį teiktu siūlymu, tačiau vis dar lieka neišspręsti Lietuvai tokie svarbūs klausimai kaip Sanglaudos politikos finansavimas, tiesioginių išmokų ūkininkams konvergencija su ES vidurkiu, ES sutartiniai įsipareigojimai dėl Kaliningrado specialiosios tranzito programos ir Ignalinos AE uždarymo finansavimo.

„Pozityviai vertinu derybose pasiektą tarpinį rezultatą – pasiūlyme atspindėtą, nors vis dar nepakankamai sustiprintą, Lietuvos keltą klausimą dėl emigracijos poveikio Lietuvos ekonomikai, apskaičiuojant Sanglaudos politikai skiriamas lėšas“, – sakė Prezidentas. 

Pasak šalies vadovo, efektyvus ES daugiametės perspektyvos ir Europos gaivinimo instrumento lėšų panaudojimas ypač svarbus Lietuvai, turint omenyje poreikį investuoti į pridėtinę vertę kuriančius ekonomikos sektorius, atsinaujinančius energijos šaltinius.

Naujajame pasiūlyme taip pat išskirtas finansavimas projektui „Rail Baltica“ ir karinio mobilumo užtikrinimui.

Kalbėdamas apie derybas dėl Europos gaivinimo instrumento, Prezidentas pažymėjo, kad itin svarbu užtikrinti lėšų paskirstymą pagal teisingus ir objektyvius kriterijus, leisiančius visoms ES valstybėms pasinaudoti instrumento teikiamomis galimybėmis finansuoti struktūrines reformas ir įgyvendinti klimato kaitos ir skaitmenizacijos darbotvarkes. „Tikiu, kad derybose dėl Gaivinimo instrumento lėšų paskirstymo formulės bus įsiklausyta į visų ES narių argumentus“, – sakė šalies vadovas. 

Susitikime su Prezidentu dalyvavo finansų ministras Vilius Šapoka, žemės ūkio ministras Andrius Palionis, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, energetikos ir užsienio reikalų viceministrai.

 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.07.14 18:22

Atgal