Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuva augina sėkmingo verslo ateitį

2019-05-17

Penktadienis, gegužės 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė kasmetinę mokomųjų mokinių bendrovių mugę-konkursą, surengtą Vilniuje, S. Daukanto aikštėje.

Šalies vadovė pasveikino iš visos Lietuvos suvažiavusias moksleivių komandas, pasirengusias pasivaržyti savo gebėjimais ir sukurtais produktais.

Pasak Prezidentės, į šią mugę susirinko tie, kurie sugeba siekti ir būti geriausiais, turi įdomių idėjų ir sugeba jas įgyvendinti. Tokia mokinių veikla, toks žingeidumas bus naudingi jiems patiems, jų šeimoms ir bendruomenėms bei visai Lietuvai. Jie yra mūsų ateitis.

Prezidentė apžiūrėjo į mugę atvežtą produkciją, kalbėjosi su moksleiviais ir mokytojais bei visiems palinkėjo, kad mokslo metais pradėti verslai ateityje išaugtų į sėkmingas įmones, o vaikai užaugtų tikrais verslininkais ir sąžiningais, dorais piliečiais.

Mugės dalyviai demonstravo įvairią kūrybą: mokymuisi skirtas mobiliąsias aplikacijas, gaminius iš medžio, atsipalaidavimui skirtus akinius, apsauginius kuprinių apdangalus, sausus šampūnus ir kitokius produktus.

Konkurse varžėsi 44 moksleivių bendrovių komandos – 176 mokiniai, 44 mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų. Geriausiai pasirodžiusi komanda keliaus į tarptautinį čempionatą Prancūzijoje. 2021 m. toks čempionatas vyks Lietuvoje.

Mugės organizatorė – nevyriausybinė organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA), įgyvendinanti ekonominio ir verslumo ugdymo programas mūsų šalyje, pirmąją mokomąją mokinių bendrovę įsteigusi 1993 metais. Šiement „Junior Achievement“ pasauliniam tinklui sukanka 100 metų. Lietuvoje per 24 metus moksleivių bendrovių įsisteigė daugiau kaip 2000, jų bendros pajamos sudarė daugiau nei 0,68 mln. eurų. Praėjusiais metais veiklą vykdė apie 200 mokyklinių verslų, kuriuose verslumo mokėsi per 1200 vaikų iš daugiau nei 100 mokyklų.

Europos Komisijos atlikti tyrimai parodė, kad programoje dalyvavę moksleiviai 3–5 kartus dažniau linkę kurti verslą ir 40 proc. dažniau užima vadovaujamas pozicijas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.17 12:06

Atgal