Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Kopenhagoje Prezidentė dalyvaus Klimato kaitos konferencijoje

2009-12-17

Ketvirtadienis, gruodžio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su darbo vizitu išvyksta į Kopenhagą, kur dalyvaus 15-oje JT bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių narių konferencijoje ir 5-oje šalių konferencijos sesijoje, kuri laikoma Kioto protokolo šalių posėdžiu.

Susitikimo tikslas - pasiekti pasaulio valstybių politinį susitarimą, užtikrinsiantį, kad visos šalys prisiims atsakomybę ir finansinius įsipareigojimus sprendžiant klimato kaitos problemas.

Toks politinis susitarimas nustatytų ilgalaikius tikslus - mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją, ir taptų pagrindu po 2012 metų pakeisti Kioto protokolą.

Praėjusią savaitę Briuselyje įvykusiame Europos vadovų susitikime Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog kovoje su klimato kaitos padariniais ES šalys laikysis teisingumo principo.

Lietuvos vadovė teigiamai įvertino tai, kad buvo atsižvelgta į Lietuvos reikalavimą, kad bendruose Europos Sąjungos įsipareigojimuose numatyta finansiškai prisidėti prie kompensacijų trečiosioms šalims už taršos mažinimą, ir kad ES valstybės narės kiekviena mokės tik pagal savo ekonomines galimybes.

Briuselyje susitikę ES lyderiai aptarė Europos Sąjungos pasirengimą Kopenhagos klimato kaitos konferencijai ir sutarė dėl bendrų ES finansinių įsipareigojimų, kuriuos valstybės narės prisiims Kopenhagoje.

Kopenhagos klimato kaitos konferencijos sėkmė priklausys nuo to, kaip didžiausios pasaulio valstybės - JAV, Kinija, Indija - taip pat Europos Sąjunga bei kitos šalys susitars dėl prisiimamų įsipareigojimų mažinti šiltnamio efektą ir kovoti su klimato kaita.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2009.12.17 10:24

Atgal