Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Kinijoje Lietuva pristatoma kaip Europos „Fintech“ centras

2018-11-06

Antradienis, lapkričio 6 d. (Šanchajus, Kinija). Lietuva yra sparčiai tobulėjančių finansinių technologijų srities lyderė Europoje. Taip mūsų šalį pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šanchajuje vykstančiame finansinių technologijų („Fintech“) renginyje, kuriame dalyvavo apie 150 Kinijos įmonių.

Pasaulio finansinių paslaugų sektorius ieško naujų galimybių vartotojams pasiūlyti kokybiškesnes ir lengviau prieinamas finansines paslaugas. Tokios inovatyvios priemonės kaip „Fintech“ leidžia konkuruoti su tradiciniais finansinių paslaugų teikimo būdais.

Pasak Prezidentės, „Fintech“ verslui draugiškos valstybės įvaizdį ir šio sektoriaus pasaulio kompanijų pasitikėjimą Lietuva pelnė sukūrusi verslui palankią reguliacinę aplinką, taip pat dėl inovatyvios bankų infrastruktūros, aukštos specialistų kvalifikacijos, galimybės gavus Lietuvos banko licenciją teikti paslaugas visoje Europos Sąjungoje.

„Fintech“ sritį reguliuojantis Lietuvos bankas licencijas išduoda du–tris kartus sparčiau nei kitos ES valstybės, teikia pagalbą įmonėms įsikuriant Lietuvoje ir išbandant naujus produktus.  

Kartu didelis dėmesys skiriamas pinigų plovimo, informacijos saugos, kibernetinio saugumo rizikoms valdyti.

Prezidentės teigimu, Lietuva brangina aukštai vertinamą „Fintech“ sektoriaus reputaciją ir savo lyderės poziciją, todėl per mūsų šalį į Europą einančios kompanijos turi būti skaidrios, o jų operacijos nekelti abejonių. 

Pernai „Fintech“ sektorius Lietuvoje išaugo 40 proc., iš viso jame veikia 150 bendrovių, tarp jų – Lietuvos banko licencijas gavusios 6 Kinijos „Fintech“ įmonės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.11.06 09:10

Atgal