Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Kardinolas Vincentas Sladkevičius – laisvės ir tikėjimo simbolis

2020-08-23

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene Kaišiadoryse dalyvavo šv. Mišiose, skirtose 100-osioms kardinolo Vincento Sladkevičiaus gimimo metinėms paminėti. V. Sladkevičius buvo antrasis kardinolas Lietuvos istorijoje, paskirtas po 400 metų pertraukos.

V. Sladkevičiaus paskelbimas kardinolu 1988 m. sutapo su Lietuvos Atgimimu ir tapo ne tik Lietuvos katalikų bažnyčios įvertinimu, bet ir vienu ankstyviausių tarptautinių Lietuvos laisvės siekio pripažinimo ženklų. Bundančiai tautai sovietų valdžios persekioto dvasininko paskyrimas vienu aukščiausių Katalikų bažnyčios pareigūnų parodė, kad pasaulis Lietuvos nepamiršo ir pažadino viltį apie laisvę.

„Kardinolo V. Sladkevičiaus gyvenimas yra gyvas pavyzdys, kaip glaudžiai Katalikų bažnyčia buvo susijusi su mūsų pasipriešinimu totalitariniam režimui visą sovietmetį. Nors neapdovanotas ypatingomis fizinėmis galiomis, jis buvo nepaprastai stiprus savo dvasia: romus, taikdarys, ieškojęs stiprybės tikėjime ir kartu tikėjęs Lietuvos laisve“, – sakė šalies vadovas susirinkusiems šv. Mišiose.

Prezidentas pabrėžė, kad kardinolas V. Sladkevičius savo pavyzdžiu ir darbais liudijo meilę artimui, puoselėjo bendruomeniškumą – vertybes, kurios buvo labai svarbios gimstant Sąjūdžiui, susitelkiant Baltijos keliui ir drąsiai saugant laisvę Sausio 13-ąją.

Man padarė didžiulį įspūdį jo kalba grąžinant Vilniaus katedrą tikintiesiems. Tada jis kalbėjo apie dvasinį tautos augimą po ilgų priespaudos metų. Aukime ir kartu padėkime augti mūsų broliam baltarusiams, kurie šiandien išgyvena tą pačią priespaudą“, – linkėjo Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.08.23 15:03

Atgal