Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tostas valstybinio vizito Estijoje metu

2017-06-05

Jūsų Ekscelencija Prezidente, 

leiskite Jums padėkoti už šiltą priėmimą Estijoje.

Lietuva ir Estija – artimos kaimynės, sąjungininkės ir bendramintės. Mus sieja bendra istorinė praeitis ir dabarties iššūkiai.

Kitais metais drauge švęsime mūsų nepriklausomybės 100-ąsias metines.

Skaudi mūsų istorija išmokė, kad laisvė nėra duotybė. Dėl to vienodai suprantame ir dabartinius saugumo iššūkius. Mūsų kaimynystėje patiriama prievarta yra įvardijama tikruoju jos vardu – agresija, kad ir kaip tai nepatiktų kaltininkams.  

Drauge priimame į mūsų šalis atvykstančius NATO bataliono karius, kurie užtikrins atgrasymą ir mūsų šalių gynybą. Dar niekada neturėjome tiek draugų, kurie darbais, o ne žodžiais būtų pasirengę prisidėti prie mūsų regiono saugumo.

Už mažiau nei 4 savaičių Estija perims visos Europos vairą. Tai didelė atsakomybė ir svarbus iššūkis. Tačiau kaip Estija padėjo Lietuvai 2013 metais, taip ir Lietuva bus ištikima Estijos pirmininkavimo rėmėja.

Ne veltui Baltijos šalių terminas yra taip dažnai vartojamas – mus sieja stiprūs regioninio bendradarbiavimo saitai. Nuo pat nepriklausomybės atgavimo supratome, kad tik būdami vieningi galime būti stipresni, integruotis į euroatlantinę bendruomenę ir susijungti su Europa. Dėl to kartu vystome bendrus energetikos ar transporto projektus.

Nors esame kaimynai, dar artimesnius mus daro globalus skaitmeninis pasaulis, kuris ne tik suartina, bet ir suteikia naujų galimybių garsinti mūsų valstybių vardą. Garsėjame kaip inovatyvios valstybės, stiprinančios savo gebėjimus ir ekspertizę e. paslaugų, e. valdymo ir gyvybės mokslų srityse.

Gerai pažįstame vieni kitus ir verslo srityje. Estija yra 6-a didžiausia Lietuvos prekybos partnerė. Daugiau nei 100 Lietuvos kompanijų yra investavusios Estijoje. 

Jūsų Ekscelencija, Prezidente Kaljulaid,

mūsų tautas sieja tiek daug gijų, kad ne veltui mūsų šalys yra vadinamos Baltijos sesėmis. Kad ir kas nutiktų, visada buvome ir būsime kartu.

Norėčiau pasiūlyti tostą už nuolat stiprėjančią mūsų valstybių draugystę.

Elagu Eesti!

Terviseks!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2017.06.06 08:44

Atgal