Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tostas per oficialią vakarienę Monako Princo garbei

2012-10-15

Jūsų Šviesybe Prince Albertai, Jūsų Šviesybe Princese Charlene,

Mieli svečiai,

leiskite Jus nuoširdžiai pasveikinti Jūsų pirmojo vizito į Lietuvą proga. Šiemet sukanka metai nuo mūsų diplomatinių santykių užmezgimo, tačiau mūsų ryšiai ir bendradarbiavimas siekia daug toliau.

Šiuos metus aš drįsčiau pavadinti mūsų santykių dvidešimtmečiu, nes būtent prieš dvidešimt metu Jūsų tėvas, Jo Šviesybė Princas Rainier III, buvo vienas iš pirmųjų Europos monarchų šiltai priėmęs ką tik nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos faktinį vadovą, Atkuriamojo Seimo pirmininką profesorių Vytautą Landsbergį. Tuomet, mums žengiant pirmuosius žingsnius, kiekvienas toks nuoširdus kontaktas buvo labai svarbus.

Šiandien Lietuva ir Monakas yra partnerės vieningoje Europoje, kuri grįsta pagarba žmogaus teisėms ir kitoms laisvėms. Erdvėje, kur griaunami barjerai tarp šalių ir žmonių, ir iššūkiai sprendžiami bendrai.

Ekonominė ir finansinė krizė tampa rimtu išbandymu Europai ir visam pasauliui. Tačiau vertybės, kuriomis grįsta laisvės ir demokratijos erdvė, neturi užleisti vietos siauriems interesams. Europa turi išlikti pavyzdžiu, kaip galime solidariai įveikti iššūkius ir užtikrinti stabilų ekonomikos augimą.

Tikiu, kad ateityje susitikę galėsime pasidžiaugti tiek tvirtais dvišaliais mūsų ryšiais, tiek ir tvirta Europa, sugebėjusia įveikti iškilusius iššūkius. Tikiu, kad tai bus Europa, kurioje nedidelių valstybių balsas taps solidariu europiniu balsu.

Keliu taurę, nuoširdžiai linkėdama gerovės Monako ir Lietuvos žmonėms!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:38

Atgal