Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje

2012-07-06

Brangūs Lietuvos žmonės, šventės dalyviai,

sveikinu visus su Valstybės diena!

Tai diena, kuri įprasmina apsisprendimą kurti savo kelią. Laisvos, pripažintos ir gerbiamos šalies kelią. Anuomet rinkosi Mindaugas, sujungęs žemes ir žmones bei pradėjęs kurti valstybę. Žinodamas, kad karūna - ne duotybė, o drąsa, darbštumas ir atsidavimas. Taip įžiebęs viltį šimtmečiams į priekį, kad lietuviai gali, nori ir privalo turėti savo valstybę.

Vienąkart sutelkta tauta nuolat tęsė žygį už išlikimą ir ateitį. Kartų kartos, vienybės vedamos, toliau kūrė valstybę ir mūsų tapatybę, aukodamos tam viską. Tam, kad mes galėtume gyventi laisvi ir orūs laisvoje valstybėje.

Šiandien tradicijas, istoriją ir ateitį kuriame mes. Ir tokios dienos kaip ši primena mums, kad valstybė - tai karūna, kurią pelnyti reikia patiems, kasdieninėmis pastangomis. Kad šiandien dirbdami ir kurdami mes lemiame tai, kad šie vaikai, susirinkę čia, aikštėje, perduotų ne mažiau vilties, meilės ir atsakomybės tėvynei kitoms kartoms, nei jos paveldėjome mes.

Ir nors nėra aiški konkreti Mindaugo karūnavimo vieta, nesunku įsivaizduoti, kad šią ceremoniją anuomet galėjo lydėti dainos. Jos skambėjo įvairiais mūsų žmonių ir šalies gyvenimo etapais. Jos lydi mus ir šiandien dėl po visą Vilnių tris dienas aidėsiančios Lietuvos moksleivių dainų šventės.

Tarp tautinių kostiumų šiandien aikštėje iškyla ir visų Lietuvos savivaldybių vėliavos, supinančios miestų istorijas į margą šalies žemėlapį. Tai visos Lietuvos šventė, tikiu, atsikartosianti įvairiais renginiais visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Ir ne tik Lietuvoje. Tikiu, kad šiandien mintimis prisijungs ir svetur gyvenantys lietuviai. Kad visi kartu vakare susibursime giedoti Lietuvos himną, išvien sujungdami savo balsus ir širdis.

Su Valstybės diena mus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:43

Atgal