Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba teikiant Ministro Pirmininko kandidatūrą Seime

2012-11-20

Gerbiamieji Seimo nariai, pasirašiau dekretą dėl Algirdo Butkevičiaus teikimo į Ministrus Pirmininkus ir vadovaudamasi Konstitucija teikiu Jums svarstyti jo kandidatūrą.

Formuoti šešioliktąją vyriausybę siūlau Socialdemokratų partijos vadovui, nes būtent ši partija gavo daugiausia mandatų Seime ir vienintelė sugebėjo suformuoti daugumą.

Su kandidatu į Ministrus Pirmininkus teko dirbti asmeniškai. Man einant Finansų ministrės pareigas, Algirdas Butkevičius pirmininkavo Seimo Biudžeto ir finansų komitetui. Neabejoju, kad šio politiko patirtis bus naudinga užtikrinant ekonominį ir finansinį šalies stabilumą.

Būsimajam Ministrui Pirmininkui teks suburti tokį ministrų kabinetą, kuris gebės veikti skaidriai, kompetentingai ir dirbti ne atskirų interesų, o visų Lietuvos žmonių labui.

Socialdemokratų ir partijos lyderio pasirinkimas - skaidri ir atsakinga politika ar susitapatinimas su teisiamųjų suole sėdinčia partija - bus lemtingas visiems.

Pirmasis išbandymas netrukus - balsavimas dėl neliečiamybės panaikinimo nusikaltimais įtariamiems Seimo nariams.

Politinė priedanga teisiamai partijai ir jos atstovams įkaitais paverstų ne tik pačius socialdemokratus, bet ir visą valstybę.

Todėl tikiuosi, kad Algirdui Butkevičiui užteks principingumo, asmeninių ir dalykinių savybių teikti į ministrus tokius asmenis, kurie nekelia nei moralinių, nei profesinių abejonių.

Kviečiu Seimo narius pritarti teikiamai kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:35

Atgal