Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Konstitucijos egzamino laimėtojams

2017-10-25

Gerbiami Lietuvos Konstitucijos žinovai,

šiemetinis Konstitucijos egzaminas – ypatingas visiems dalyviams. Pradedant rengėjais ir baigiant laimėtojais, nes ruošėtės jam pasitikdami dvidešimt penktąjį Konstitucijos gimtadienį.

Todėl pirmiausia sveikinu Jus su jubiliejine Konstitucijos diena!

Atrodytų, jog svarbiausias mūsų valstybės teisės aktas – dar labai jaunas. Tačiau ši Konstitucija – ilgiausiai gyvuojanti iš visų, kiek Lietuva jų turėjo.

Artėjantis naujas valstybės šimtmetis, kitos istorijos datos mums primena, koks gyvybingas Lietuvos valstybingumo šaltinis, iš kurio nuolat semiamės išminties, stiprybės, įkvėpimo, kai brėžiame ateities kontūrus.

Konstitucijos kūrėjai prieš ketvirtį amžiaus taip pat galvojo apie ateitį, siekdami valstybės gyvenime įtvirtinti demokratinių vertybių principus, kad mūsų pagrindinis teisės dokumentas taptų patikima atrama, kai gyvenimas pateikia naujų iššūkių ir iškelia sudėtingų klausimų.   

Tada mes vėl atsiverčiame Konstitucijos puslapius. Štai kodėl taip svarbu, kad Konstitucija būtų gyva – įrašyta žmonių sąmonėje ir širdyse.

Neabejoju, kad visiems egzamino dalyviams, ir ypač Jums, parodžiusiems geriausias žinias, Konstitucija nėra tik knyga, dūlanti lentynoje, ar nuoroda internete. Ji iš tiesų gyva Jūsų širdyse.

Džiaugiuosi, kad Konstitucijos egzamino dalyviai tokie įvairūs – ir labai jauni, ir gerokai vyresni, tiek teisininkai, tiek ir teisinio išsilavinimo neturintys žmonės. Labai gerai, kad Konstitucijos egzaminą buvo galima laikyti ir Brailio raštu.

Tai tik dar kartą patvirtina, kad Konstitucija yra kiekvienam prieinamas dokumentas.

Linkiu, kad Jūsų pavyzdys padrąsintų ir kitus išmėginti savo jėgas puikioje pilietinės visuomenės ugdymo mokykloje, kokia tapo šis egzaminas.

Dar kartą sveikinu visus su mūsų Konstitucijos gimtadieniu!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2017.10.25 14:26

Atgal