Lietuvos Respublikos Prezidentas

Gynybos poreikiai negali tapti partijų finansavimo įkaitu

2018-10-26

Penktadienis, spalio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžina Seimui tobulinti 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, kuriup skolintomis lėšomis leidžiama finansuoti ne tik šalies gynybos poreikius, bet ir politinių partijų veiklą.

Šalies vadovės teigimu, partinė veikla negali būti prilyginta ypatingos svarbos strateginiams valstybės tikslams ir finansuojama skolintomis lėšomis. Sutapatinus gynybos ir partinės veiklos poreikius krašto apsauga tapo partinių susitarimų įkaite.

Tarptautinis įsipareigojimas NATO jau šiemet gynybai skirti 2 proc. BVP yra gyvybiškai svarbus nacionalinio saugumo prioritetas, kurį patvirtino Valstybės gynimo taryba ir kuris įtrauktas į Seimo patvirtintą Nacionalinio saugumo strategiją. Neseniai šį įsipareigojimą politinės partijos patvirtino pasirašydamos susitarimą dėl gynybos politikos gairių.

Todėl Prezidentė siūlo 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme palikti nenumatytas išlaidas tik įsipareigojimams, susijusiems su Lietuvos naryste NATO.

Be to, Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad priimant 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pataisas buvo pažeistos ir Seimo statute nustatytos įstatymų priėmimo procedūros.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.10.30 15:17

Atgal