Lietuvos Respublikos Prezidentas

Finansinės drausmės sutartis naudinga visoms ES šalims

2012-01-30

Pirmadienis, sausio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien Briuselyje dalyvauja neformaliame Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Susitikime turėtų būti pritarta Europos finansinės drausmės sutarčiai. Taip pat bus svarstomos priemonės Europos ekonomikos augimui ir užimtumui skatinti.

Prezidentės teigimu, naujoji finansinės drausmės sutartis yra naudinga visai Europos Sąjungai, nes įves privalomą nuostatą, jog šalies biudžetas turi būti subalansuotas arba perviršinis. Šią nuostatą euro zonos narės ir prie sutarties prisijungusios kitos ES valstybės privalės įteisinti savo nacionaliniais įstatymais.

Pasak Lietuvos vadovės, tai griežtas įpareigojimas šalims laikytis fiskalinės drausmės, kuris padės įveikti užsitęsusią euro zonos skolų krizę, užtikrins stabilumą ir užkirs kelią finansiniam populizmui.

Lietuva ketina prisijungti prie šios sutarties. Mūsų valstybė ir dabar įgyvendina Europos stabilumo ir augimo pakte numatytas finansinės drausmės priemones. 


ES valstybių ir vyriausybių vadovų diskusijose taip pat daug dėmesio bus skiriama užimtumo, smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimui, vieningos rinkos stiprinimui.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.01.30 10:14

Atgal