Lietuvos Respublikos Prezidentas

Europos Vadovų posėdyje – ES ateičiai svarbūs sprendimai

2012-06-28

Ketvirtadienis, birželio 28 d. (Briuselis). Europos Vadovų Tarybos posėdyje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog globalios ekonomikos vystymosi tempai diktuoja būtinybę stiprinti ES ekonominę ir politinę integraciją.


Briuselyje susirinkę ES valstybių ir vyriausybių vadovai ieško išeičių, kaip spręsti ekonominio sunkmečio problemas ir paskatinti Europos ekonomikos augimą.
„Šioje Vadovų Taryboje mūsų laukia sprendimai dėl ES ateities. Europa nepajėgia atremti globalių finansinių iššūkių ir užtikrinti ekonomikos augimo. Artėja antroji sunkmečio banga. Jei laiku nebus priimti sprendimai stiprinti ES integraciją, rizikuojame euro zonos likimu. Skaudžias pasekmes patirsime visi", - sakė Prezidentė.

Susitikime ketinama patvirtinti ekonomikos augimo paktą („Compact for Growth and Jobs").
Lietuvos vadovė pabrėžė, jog ES privalo nuosekliai veikti dviem kryptimis - laikytis griežtos finansinės disciplinos ir tuo pačiu metu įgyvendinti priemones ekonomikai stiprinti. Prezidentės teigimu, negalima skatinti augimo didinant šalių skolą.
EVT posėdyje taip pat bus pateiktos konkrečios rekomendacijos, kaip kiekviena ES narė galėtų stiprinti savo ekonomiką. Lietuvai skirtos rekomendacijos numato deficito mažinimą, pensijų reformos įgyvendinimą, užimtumo, ypač jaunimo, skatinimą, skurdo ir socialinės atskirties mažinimą, valstybės įmonių reformą ir pastatų energetinio efektyvumo didinimą.
Susitikime Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy pristatys kartu su Europos Komisija, Eurogrupės ir Europos centrinio banko prezidentais parengtą raportą, kuriame teikiami siūlymai reformuoti ekonominę ir pinigų sąjungą. Į šį procesą turėtų būti įtrauktos visos euro zonos ir prie jos prisijungti siekiančios ES šalys. Raporte pateikiami siūlymai bankų priežiūrą perduoti į ES rankas, sukurti bendrus indėlių garantavimo mechanizmus, stiprinti fiskalinę sąjungą ir kurti integruotą ekonominės politikos sistemą.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.06.28 14:57

Atgal