Lietuvos Respublikos Prezidentas

Europos ateitis rūpi žmonėms

2019-05-28

Antradienis, gegužės 28 d. (Briuselis). Gegužės 23–26 d. visose Europos Sąjungos šalyse įvykus rinkimams į Europos Parlamentą, valstybių narių vadovai susirinko aptarti jų rezultatų.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, šie rinkimai parodė, kad ES piliečiai tiki Europa, nėra abejingi jos likimui ir jiems svarbi jos ateitis. Tai rodo ne tik pats aukščiausias per 40 metų atėjusiųjų balsuoti aktyvumas, viršijęs 50 proc., bet ir išreikštas pasitikėjimas tradicinių vertybių proeuropietiškomis partijomis.

Daugiausia mandatų Europos Parlamente gavo centro dešinės politines partijas vienijanti Europos liaudies partija. Antroji pagal dydį – Europos socialistų partija. Trečioje vietoje – Europos liberalų ir demokratų aljansas. Vietų skaičių Europos Parlamente padidino Europos žaliųjų partija.

Pasak Prezidentės, rinkimų rezultatai demonstruoja aukštą Europos žmonių politinę brandą. ES šalių piliečiai sugeba ne tik atsirinkti tikrąsias vertybes, bet ir yra pasirengę jas ginti.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad didesnis vietų skaičius Europos Parlamente euroskeptiškoms partijoms – priminimas visiems, jog Europos projektas nėra savaime suprantama duotybė. Tai nuoseklaus, daugiau nei 60 metų trukusio darbo ir Europos žmonių susitelkimo rezultatas, kuris įtvirtino ne tik pavyzdinį demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių modelį, bet ir tapo taikos, gerovės ir saugumo pamatu Senajame žemyne.

Prieš kelias dienas įvykę Europos Parlamento rinkimai žymi naują Europos Sąjungos institucijų politinį ciklą – po Europos Parlamento rinkimų bus formuojama nauja Europos Komisija, keisis Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas.

Lietuvai svarbu, kad instituciniai pasikeitimai neigiamai neįtakotų ES sprendimų priėmimo proceso – Lietuvai ir visai Europai svarbūs sprendimai, pavyzdžiui, ES daugiametis biudžetas, turi būti priimti laiku ir atspindėti visų šalių interesus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.28 19:48

Atgal