Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

ES nominacijos – atsižvelgiant į visus ES sutarties kriterijus

2019-06-30

Sekmadienis, birželio 30 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja skubos tvarka sušauktame neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kur ES šalių lyderiai siekia sutarimo dėl kandidatūrų į aukščiausius Bendrijos institucijų postus.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog nominacijų procesą labai apsunkina tai, kad iki šiol buvo vadovaujamasi tik kandidatų priklausomybės vienai ar kitai politinei partijai kriterijumi. Tuo tarpu nepagrįstai pamirštami kiti Lisabonos sutartyje numatyti kriterijai, tokie kaip geografinio ir demografinio atstovavimo, lyčių balanso.

Pasak Prezidentės, labiau nei įprastai fragmentuotame Europos Parlamente dar nėra nusistovėjusi aiški politinių jėgų pusiausvyra. Partijos nevienodai interpretuoja rinkimų rezultatus ir siekia išsikovoti kuo daugiau politinės įtakos. O tai gali rimtai apsunkinti tiek pačių Europos institucijų darbą ateityje, tiek ES sprendimų priėmimo procesą.

Šalies vadovės teigimu, rudenį laukia Europos žmonėms svarbūs sprendimai dėl 2021–2027 m. ES biudžeto, „Brexito“, klimato kaitos, todėl Lietuvos ir visos ES interesas – kuo greičiau pasiekti sutarimą dėl kandidatų į ES institucijų vadovus, atsižvelgiant į visus ES sutartyje numatytus kriterijus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.06.30 20:02

Atgal