Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

ES lyderiai – apie atsaką į agresyvią Rusijos politiką

2021-05-08

Vėlai vakare vykusiame ES viršūnių susitikime lyderiai tarėsi dėl solidaraus atsako Rusijai po įvykių Čekijoje.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo ES solidaraus atsako į agresyvią Rusijos laikyseną poreikį. Lietuva išreiškė paramą Čekijai, šiai šaliai išsiuntus su diplomatine priedanga dirbusius Rusijos žvalgybos agentus. Lietuvos Prezidentas paragino ES lyderius pasekti Lietuvos ir kitų bendraminčių pavyzdžiu priimant ryžtingus solidarius sprendimus.

Prezidentas taip pat pakvietė ES lyderius vieningai išreikšti solidarumą su Ukraina, kovojančia už savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Pasak šalies vadovo, Rusijos agresija šalia Ukrainos rytinių sienų tęsiasi, yra netoleruotina ir grasinanti ES saugumui. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad ES turi priimti konkrečius sprendimus siekiant užkirsti kelią Rusijos agresyviai politikai kaimyninių valstybių atžvilgiu.

Šalies vadovas ragino numatyti efektyvias ir konkrečias paramos priemones karą išgyvenančiai Ukrainai.

Prezidentas susitikime akcentavo 35-ąsias Černobylio tragedijos metines primindamas, kad pamokos nėra išmoktos, o saugumo standartų neatitinkanti Astravo atominė elektrinė yra reali dabartinė grėsmė visai ES.

ES lyderiams, kaip simbolinis priminimas apie Černobylio tragediją, buvo įteiktos Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kopijos.

Plačiau ES santykių su Rusija klausimu planuojama diskutuoti gegužės 25–26 d. vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.05.08 00:50

Atgal