Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Energetinė nepriklausomybė - bendras Baltijos šalių siekis

2009-12-16

Trečiadienis, gruodžio 16 d. (Vilnius). Vilniuje susitikę trijų Baltijos valstybių vadovai sutarė, kad siekdamos energetinės nepriklausomybės Lietuva, Latvija ir Estija laikysis išvien ir sieks, kad regiono energetiniai projektai būtų finansuojami ES lėšomis.

Baltijos valstybių vadovų susitikime dalyvavo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers) ir Estijos Prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves).

„Europos Sąjungoje mūsų, nedidelių šalių ekonominiai ir politiniai interesai labai panašūs. Visos trys Baltijos šalys suinteresuotos energetinės rinkos nepriklausomumu, bendros elektros rinkos sukūrimu ir energetinių projektų finansavimu iš ES fondų. Todėl nusprendėme pavesti Vyriausybėms sudaryti projektų sąrašą, kuriuo remdamiesi galėtume kartu siekti jų finansavimo iš naujosios, 2014 metais prasidedančios, ES finansinės perspektyvos", - po Vilniuje įvykusio tradicinio trijų Baltijos šalių prezidentų susitikimo sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Baltijos valstybių prezidentai taip pat aptarė naujos atominės elektrinės statybas Lietuvoje, svarstė naujo ES diplomatinio korpuso formavimą, kuris prasidėjo įsigaliojus Lisabonos sutarčiai ir kaip jame bus atstovaujamos Baltijos valstybės.

Tai jau antrasis Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su Latvijos ir Estijos prezidentais. Paskutinį kartą visų trijų valstybių prezidentai susitiko spalio mėnesį Rygoje įvykusioje saugumo konferencijoje.

Po pietų Lietuvos ir Latvijos prezidentai kartu su ES Komisijos nariu Vladimiru Špidla (Vladimir Špidla) atidarys Europos lyčių lygybės institutą, kuris yra pirmoji ir vienintelė ES agentūra, įsteigta Baltijos šalyse.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2009.12.16 12:50

Atgal