Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Diana Nausėdienė su maltiečiais dalyvavo virtualioje kelionėje po vaikų dienos centrus

2020-09-10

Pirmoji šalies ponia lankėsi Maltos ordino pagalbos tarnyboje, kur vaizdo skambučiu susijungė su vaikais, lankančiais maltiečių dienos centrus įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Šiemet dėl koronaviruso grėsmės tradicinė maltiečių mokslo metų pradžios akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ vyko ne S. Daukanto aikštėje šalia Prezidento rūmų, o virtualiu būdu. Diana Nausėdienė yra šios vaikų paramos akcijos globėja. 

Maltiečių akcijos tikslas – surinkti lėšų ir mokyklinių priemonių vaikams iš socialines ar finansines problemas patiriančių šeimų, kad visi Lietuvos vaikai Rugsėjo 1-ąją pasitiktų pilnomis kuprinėmis, nejaustų atskirties ir bendraamžių patyčių.

„Suaugusių žmonių pareiga rūpintis vaikais – ne tik savais, bet ir visos Lietuvos. Juk nuo viso šio atžalyno priklauso mūsų šalies ateitis, kiekvienas jų gali išaugti žymiausiu gydytoju, sportininku ar prezidentu. Kai kurių tėveliams yra sudėtinga išruošti vaikus į mokyklą, todėl surėmę pečius pasistenkime, kad kiekvienas bet kuriame šalies kampelyje gyvenantis mokinys nesijaustų blogiau už klasės draugą, nes neturi penalo ar akvarelės. Tai daugiau nei daiktai – tai ir didesnė vaikų motyvacija siekti žinių. Daug geros valios žmonių prisiima asmeninę atsakomybę už lygiavertes vaikų galimybes mokytis, prisideda prie maltiečių vaikų paramos akcijos, dovanoja jiems savo širdies šviesos ir šilumos, padedančios didelėms idėjoms mažose širdelėse skleistis. Visiems jiems labai ačiū!“ – sakė D. Nausėdienė.

Surinktos lėšos bus skirtos vaikų maitinimui ir edukacijai – maltiečiai turi 17 vaikų dienos centrų, kur po pamokų vaikai gauna nemokamą maitinimą, ruošia pamokas, mokosi socialinių įgūdžių. Mokymo priemonės bus išdalintos stokojantiems vaikams mokslo metų pradžioje, dalis jų liks maltiečių vaikų dienos centruose, kad visus metus vaikai galėtų pasipildyti kuprines ir turėtų reikmenų ugdymui. Be vaikų dienos centrų, priemonės atiteks maltiečių visoje Lietuvoje globojamiems našlaičiams, daugiavaikių šeimų vaikams, nukeliaus į specialiųjų poreikių turinčių vaikų įstaigas, krizių centrus, šeimynas, bendruomenių centrus.

Ponia Diana pasveikino mažuosius su prasidėjusiais mokslo metais ir padovanojo kelias kuprines vaikams, patikinusi, kad jos pilnos ne tik mokymosi priemonių, bet ir jos linkėjimų. Vaikai ekranuose pasakojo, kaip gyvena, rodė patalpas ir savo sukurtus darbelius, o pirmoji ponia domėjosi jų kasdienybe, džiaugsmais ir rūpesčiais.

Prie akcijos prisidėjo ir Prezidentūros darbuotojai – rinko mokyklinius reikmenis ir per maltiečius perdavė labiausiai jų stokojantiems vaikams.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.10 16:38

Atgal