Lietuvos Respublikos Prezidentas

Danijos pirmininkavimo ES prioritetai atitinka Lietuvos interesus

2012-01-27

Penktadienis, sausio 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su nepaprastuoju ir įgaliotuoju Danijos ambasadoriumi Jorgenu Molde apsilankė Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia Danijos pirmininkavimo Europos Sąjungos pradžiai paminėti buvo rodomas šios šalies choreografo Johano Kobborgo pastatytas baletas „Silfidė".

„Daniją ir Lietuvą visuomet siejo ypatingas ryšys. Danai ne tik nuolat aktyviai rėmė Lietuvos nepriklausomybę, bet ir iki šiol išliko vieni svarbiausių mūsų partnerių kultūros, ekonomikos ir tarptautinės politikos srityse", - sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Danijos pirmininkavimo ES tikslai ir prioritetai - finansinė drausmė, tvari energetika ir ekologiška Europa - atitinka ir Lietuvos interesus.

Kalbėdama apie Danijos ir Lietuvos santykius, šalies vadovė sakė: „Šie metai ypatingi abiem valstybėms: Danija perėmė ES pirmininkavimo vairą, o mes - koordinavimą Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimui. Tai bus gera proga apsikeisti abipuse patirtimi ir galimybė Lietuvai geriau pasiruošti pirmininkavimui ES, kurį perimsime 2013 metais". Prezidentės teigimu, efektyvus ir intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas ginant bendrus interesus ne tik užtikrins šio regiono sėkmingą raidą, bet ir sustiprins jo konkurencingumą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.01.27 20:25

Atgal