Lietuvos Respublikos Prezidentas

ES remia reformas Ukrainoje

2014-12-19

Penktadienis, gruodžio 19 d. (Briuselis). Briuselyje įvykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitais Europos Sąjungos šalių lyderiais aptarė aktualius išorės politikos klausimus bei padėtį Ukrainoje.

ES vadovai išsakė paramą darbą pradėjusiai naujajai Ukrainos koalicinei vyriausybei. Prezidentės teigimu, šiai vyriausybei tenka svarbus uždavinys ne tik atkurti taiką ir stabilumą, bet ir atsakingai įgyvendinti šalies ir žmonių gerovei būtinas reformas.Šalies vadovė pabrėžė, jog reformų ir visos valstybės sėkmė priklauso nuo Ukrainos sugebėjimo išgyvendinti korupciją.

ES lyderiai aptarė ekonominę ir finansinę padėtį Ukrainoje bei įsipareigojo toliau remti reformas šioje šalyje. Gruodžio mėnesį Europos Komisija suteikė Ukrainai pusės milijardo eurų dydžio paramą. Lietuva taip pat teikia pagalbą Ukrainai, kurios vertė šiemet sudarė daugiau nei 2 milijonus litų.

Europos valstybių vadovai taip pat pagilino Krymo ankesijos nepripažinimo politiką, priimdami griežtus apribojimus ES investicijoms bei verslo plėtojimui šiame regione.

Šalies vadovės teigimu, Europos Sąjunga privalo išlaikyti vieningą ir nekintamą poziciją agresoriaus atžvilgiu. Bet koks sankcijų švelninimas ar dialogas su Rusija, įmanomas tik įgyvendinus Minsko taikos susitarimus ir atkūrus Ukrainos teritorinį vientisumą. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.12.19 00:00

Atgal