Lietuvos Respublikos Prezidentas

ES ekonomikai būtinos naujos investicijos

2014-12-18

Ketvirtadienis, gruodžio 18 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kuriame aptariama ES ekonominė padėtis ir priemonės ES ekonomikos augimui bei investicijoms skatinti.

„Lietuvos ekonomika auga sparčiai ir stabiliai, tačiau bendras ES ekonomikos atsigavimas yra vangus. Europai būtinos naujos investicijos, kurios paspartintų augimą, sustiprintų ES konkurencingumą pasaulinėse rinkose ir užtikrintų naujų darbo vietų kūrimą" - sakė Prezidentė.

Vadovų susitikime aptariamas Europos Komisijos pasiūlymas įkurti naują Europos strateginių investicijų fondą, kuris paskatintų privatų verslą investuoti į strategiškai ir ekonomiškai svarbius ES projektus. Lietuva šiuo metu yra identifikavusi 24 projektus energetikos, informacinių technologijų, transporto ir kitose srityse, kurie galėtų pretenduoti į naujojo fondo lėšas. Tai galimybė ne tik paspartinti energetinės ir transporto infrastruktūros gerinimą, naujų mokslo bei technologijų centrų steigimą mūsų šalyje, bet ir pritraukti naujų užsienio investicijų.

Sėkminga fondo veikla taip pat padėtų sukurti per 1,3 milijono naujų darbo vietų visoje Europoje, galėtų padidinti ES BVP augimą 2 procentais ir pritrauktų iki 315 milijardų Eurų investicijų per trejus metus. Auganti ES ekonomika paskatintų ir Lietuvos ekonomikos augimą.

Efektyviam naujų investicijų įsisavinimui būtina pagerinti ES investicinę aplinką, dėl to EVT aptariamas biurokratinių kliūčių verslui mažinimas ir ES Energetikos vidaus rinkos ir skaitmeninių rinkų sukūrimas. Tai pasitarnaus ir Lietuvos verslui, kuriam bus sudarytos geresnės sąlygos dirbti visuose svarbiausiuose ES rinkos sektoriuose. Europos Sąjungos valstybės taip pat raginamos vykdyti atsakingą finansų politiką, įgyvendinti būtinas struktūrines reformas ir efektyviai išnaudoti jau turimus resursus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.12.18 00:00

Atgal